Felsefe, tarih, teknoloji ve sözlük başta olmak üzere 20’den fazla kategoride yayın yapan Alfa Yayınları, 1987 yılında Mehmet Faruk Bayrak tarafından kuruldu.

Yayınevi, teknoloji alanında boşluk görerek özellikle bilgisayarı temel alan yayınlara yöneldi. Üniversite öğrencilerini hedef kitle belirleyip yayıncılık pazarına girdikten sonra, sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim, kültür ve mutfak gibi türlere yoğunlaştı.

Kitap basımında kültürel yetkinlik, konu özgünlüğü, okuyucu hassasiyeti ve yazar memnuniyeti gibi kavramları gözeten Alfa Yayınları, çatı yayınevi niteliğiyle bünyesinde Everest, Artemis, Kapı, Mona Kitap ve Büyülü Fener Yayınlarını bulunduruyor.

Umberto Eco’nun Ortaçağ: Barbarlar, Hıristiyanlar, Müslümanlar, Neale Donald Walsch’ın Sessizlik Öncesi Fırtına, Richard Feyhman’ın Fizik Yasaları Üzerine ve Ian Morris’in Dünyaya Neden Batı Hükmediyor Şimdilik gibi çok okunan kitapları Alfa etiketiyle çıkıyor. Tarih ve bilim serilerinin yanı sıra yemek kitaplarında da iddialı olan yayınevi, 3 bin 500’den fazla kitap ve yüzlerce yazarıyla sektörde varlık gösteriyor.

alfayayinlari.com