Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var – Saniye Bencik Kangal

Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Begüm Saracel

Çocuk gelişim uzmanı, eğitimci ve yazar Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın göz ardı edilmemesi gereken hassas bir konuya değindiği yeni çıkan resimli kitabı Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var, Turta Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 15 Nisan 2023
Kategoriler:

İnceleme

Çağımızın en önemli sorunlarından biri hâline gelen zorbalık, başarılı akademisyen Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın anlatımı ve Cansu Erkan’ın neşeli desenleriyle Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var kitabında buluştu. Balyanak serisinin devamı olan kitapta yazar, zorbalığı fark etmek ve zorbalığın önüne geçmek için hem çocuklara hem de biz yetişkinlere yol gösteriyor, aynı zamanda uygulanabilir ve gerçekçi çözüm önerileri sunuyor.

Arka kapaktan

Bazı çocuklar onun peşini hiç bırakmıyorlar.

Durmadan turuncu saçlarıyla dalga geçiyorlar.

Bu yüzden kalbi kırık ve mutsuz bu aralar.

Üzülmemek elde mi?

Ama elbet var bir çaresi.

Senin de böyle çocuklar sardıysa etrafını,

Bazı taktiklere başvurmalı.

Hepsi bu kitabın içinde saklı!

Kitaptan

“Boya bu saçları” dedim anneme.

“Havuç kafa gelme bizimle.”

Babam yanaştı koltuğun köşesine. “Hadi anlat bakalım kimler üzmüş seni? Neler yapabileceğimizi birlikte düşünmeli.”

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğan Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında öğretim görevlisi, 2014 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında doçent unvanlarını aldı.

Korkma! İyi Bir Annesin (2017), Oyunperest (2018), Evlat (2019), Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor? (2021) isimli kitapları ile anne babaların; Sana Kek Yaptım, Dünya Kadar Çocuk, Kakaloji, Kakademi ve Kakazoo, Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı, Uff Olmuş! adlı yayımlanmış kitapları ile çocukların hayatına dokunmayı amaçladı. Türk Kızılay’ı için hazırladığı Eğlenceli Gelişim Etkinlikleri isimli kitabı 3 farklı dile çevrilerek ülke çapında tüm dezavantajlı çocuklara dağıtıldı. Hâlen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Yurt içi ve yurt dışında anne babalara ve eğitimcilere yönelik olarak , ebeveynlik becerilerini destekleme ve çocuk gelişimi konulu 150’nin üzerinde seminer verdi. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri sunumları ile birlikte ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde makaleleri bulunuyor. Çocuk edebiyatı, çocuk ve oyun, bebeklik ve okul öncesi dönemdeki normal ve özel gereksinimli çocukların gelişimleri konularında araştırmalar yürütüyor, teorik ve pratik çalışmalar yapıyor.

Künye

Yayınevi:  Turta Kitap
Kitap Adı: Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var
Yazar: Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal
Resimleyen: Cansu Erkan
Tür: Resimli Öykü Kitabı
Yaş Sınırı: 3+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 32 sayfa
Ebat: 19 x 24 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var – Saniye Bencik Kangal”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products