Yüzen Küçük Şeyler – Mertcan Karakuş

Kitap Yazarı:
Yayınevi:

Düzenleyen: Basak Binguler

Webmaster

Mertcan Karakuş’un ilk romanı “Yüzen Küçük Şeyler” Ardis Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kuir edebiyatın güncel örneklerinden biri olan bu ilk roman, aynı zamanda müstakbel bir üçlemenin ilk kitabı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 4 Mayıs 2022
Kategoriler:

İnceleme

Ardis Kitap’ın yeni yayını 30 Nisan 2022’den itibaren satışa açıldı. Yüzen Küçük Şeyler geçmişle bugün, hatıralarla rüyalar arasında gidip gelen, günümüz İstanbul’unun sokaklarında, underground ve kalburüstü ortamlarında mekik dokuyan yarı fantastik bir anlatı olarak okurun karşısına çıkıyor. Baş karakter Bergüzar’ın olağanüstü personası sizi şehrin çeşitli sosyokültürel çevrelerinde sürprizlerle dolu, baş döndürücü maceralara sürüklerken, Hatıra Gezer’in Toplama Albümü’nden saçılan ahenkli melodiler sayfalar arasında bir fısıltı gibi dolaşıyor. Kuir edebiyatın güncel örneklerinden biri olan bu ilk roman, aynı zamanda müstakbel bir üçlemenin ilk kitabı.

Tanıtım bülteninden:

“Karanlık sahnenin tam ortasına menekşe moru bir spot vurdu. Işıktan daire yavaş yavaş genişledi. Şimdiye kadar hiç dinmeyen, devamlılığı sebebiyle de artık kimsenin kulağına takılmayan arka plandaki uğultu ışıkla beraber bir anda kesildi. İşçi arı garsonlar bile taş kesilmiş, sahneyi izliyorlardı. Cam boncuklu saçakların arasından, deniz mavisi satenden dikilmiş uzun eldivenli bir çift kol göründüğünde, sahnenin iki yanındaki dev hoparlörlerden çıkan disko-funk ritimleri salonu doldurdu. Art arda dizilmiş iri yağmur damlaları gibi görünen saçaklar müziğe uyarak iki yana doğru açıldılar. Hatıra Gezer bütün ihtişamıyla sahneye çıktı.”

Kitaptan bir bölüm okumak için buraya tıklayın.

KÜNYE:
Yayınevi: Ardis Kitap
Kapak Görseli: Elifcan Arslan
Kapak Tasarımı: Mehmet Kirman
Sayfa Tasarımı: Zeynep Bilmez
Editör: Ahmet Yılmaz
Son Okuma: Salih Canova
Türü: Kuir Edebiyat
Basım Tarihi: 30 Nisan 2022

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Yüzen Küçük Şeyler – Mertcan Karakuş”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products