Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim

Yayınevi:

Yazan: Murat Özkan

Düzenleyen: Yasemin Kaya

Editör: ipek Arman

Elma Yayınevi’nin yeni kitabı Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim, Murat Özkan’ın kaleminden, teknolojinin öğretme biçimlerine doğru şekilde entegre edilip anlamlı bir bütünlük sağlanmasını anlatıyor.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2024

Türü: Kurgu Dışı /Eğitim

Yayın Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 13,5 * 21

İnceleme

Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim 

Elma Yayınevi’nin yeni kitabı Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim, Murat Özkan’ın kaleminden, teknolojinin öğretme biçimlerine doğru şekilde entegre edilip anlamlı bir bütünlük sağlanmasını anlatıyor.

Teknolojinin esiri değil, efendisi olan bir nesil oluşturmak için öğretmenlerimizin de teknolojiden doğru şekilde yararlanabilmesi çok önemli. Bu nedenle teknolojiyi sadece bir meta olarak sunmayan, günümüz teknolojilerinin öğretim süreçlerinde nasıl kullanılabileceğine dair nokta atışı öneriler sunan çalışmalara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

“Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim” kitabı, teknolojinin öğretme biçimlerine doğru şekilde entegre edilip anlamlı bir bütünlük sağlanmasını anlatıyor. Yüzlerce yıldır bilgi aktarıcı olarak konumlanan öğretmen anlayışının, özellikle yapay zekânın hayatımıza girmesiyle hızla evrilmesi gerektiğini vurgulayan yazar Murat Özkan, teknolojinin öğretmenlerin yerini tamamen alamayacağını ancak öğretimi güncel teknolojiyle zenginleştirebilen öğretmenlerin diğerlerinin yerini alacağından bahsediyor.

“Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim”, öğretmenler ve eğitimciler için teknoloji entegrasyonunun nasıl yapılacağını, öğretmenlerin teknolojiyi nasıl etkin bir şekilde kullanabileceklerini ve öğrencilerle daha etkili bir eğitim süreci oluşturabileceklerini detaylandırıyor.

Kitaptan Bir Alıntı

“Bugün gelinen noktada dijital çağın rüzgârı tüm yaşamı değiştirip dönüştürürken bu rüzgârı arkasına alıp doğru şekilde kullananlar başarıyı yakalıyor. Değişim bu kadar keskin yaşanırken eğitim-öğretimin de buna karşı koyması mümkün değildir. Montaigne bir sözünde ‘Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez’ diyor. O yüzden nasıl etkili sonuçlar alınacağını bilmek en az teknolojiye sahip olmak kadar değerlidir.”

Murat Özkan Kimdir?

2002 yılında eğitim sektöründe iş yaşamına başlayarak özel okul ve kurslarda bilgisayar öğretmeni ve bilgi işlem sorumlusu pozisyonlarında çalıştı. Temel bilgisayar, kodlama, grafik tasarım ve web tasarım dersleri vermenin yanı sıra farklı web projelerinde tasarımcı olarak da yer aldı.

MIE Expert, MIETrainer ve MIEFellow olan Özkan, Microsoft Office365, web 2.0 araçları ve mobil uygulamalar gibi farklı konularda çalışmalar yaparak teknoloji entegrasyonuyla eğitim-öğretimin kalitesini arttırmaya odaklanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Özkan, Nisan 2010 tarihinde Özel Çakabey Okulları’nda çalışmaya başladı.

Künye

Yayınevi: Elma Yayınevi

Kitap Adı: Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim

Yazar: Murat Özkan

Editör: İpek Arman

Türü: Kurgu Dışı/Eğitim

Basım Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 144

Boyutu: 13,5 x 21 cm

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Yapay Zekâ Çağında Etkili Öğretim”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir