Uzun Ömür Çağında Yaşam

Yazan: Lynda Gratton, Andrew Scott

Düzenleyen: Burcu Gebeş

Psikolog Lynda Gratton ve Ekonomist Andrew Scott tarafından kaleme alınan Uzun Ömür Çağında Yaşam, Scala Yayıncılık tarafından yayımlandı. Yaşama ve çalışma prensiplerimizin değiştiği bu çağda uzun ömürlü olmak ödül mü ceza mı?

Sitede Yayınlanma Tarihi: 10 Temmuz 2024

Türü: Kişisel Gelişim

Türkçe Baskı: Haziran 2024

Hedef Kitle: Kişisel gelişim kitapları sevenler

Editör: Hakan Feyyat

Kapak Tasarımı: Aydın Tibet

Sayfa Sayısı: 308

Çevirmen: Canan Feyyat

Ebat: 16.0 x 24.0 cm

İnceleme

İnsan ömrü küresel ölçekte uzuyor ve geçmişe göre ömür süresindeki yükseliş hızlamış durumda. Peki bu, çalışanlar, şirketler, bireyler ve en çok da toplum için ne ifade ediyor?

Çalışma dünyasının önde gelen isimlerinden psikolog Lynda Gratton’ın psikoloji, ekonomist Andrew Scott’ın ise ekonomi perspektifinden ele aldığı araştırmalara göre eğitim, kariyer ve emeklilikle şekillenen üç aşamalı yaşam modeli işlerliğini kaybediyor. Artık daha esnek ve geçişli yaşamlara doğru yol alıyoruz. Bu içinde bulunduğumuz durumu iyi anlamak ve hazırlanmak gerekiyor.

Uzun Ömür Çağında Yaşam, 100 yıldan fazla yaşamanın normal olacağı bir dünyada nasıl bir yaşam süreceğimiz, hangi işlerde ve kaç yıl çalışacağımız, hayattaki seçeneklerimizin nasıl evrileceği gibi detayları akıcı bir dille anlatıyor.

Lynda Gratton Kimdir?

Lynda Gratton, Liverpool’da doğmuş ve Liverpool Üniversitesi’nde doktorasını tamamlamıştır. Kariyerine British Airways’de başlayan Gratton, 2005 yılında HSM Advisory adlı bir araştırma ve danışmanlık şirketi kurmuştur. Ekim 2009’da, iş dünyasındaki liderlerle akademisyenleri bir araya getiren İş Araştırma Konsorsiyumu’nun Geleceği adlı girişimi başlatmıştır. Bu konsorsiyum, Avrupa, Güney Afrika, Japonya ve Avustralya’daki 110’dan fazla küresel şirketten yöneticileri bir araya getirerek iş dünyasında işbirliğini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Andrew Scott Kimdir?

Andrew Scott, şu anda London Business School’da ekonomi profesörüdür. Ayrıca makroekonomik politika ve uzun ömürlü çalışmaları ile tanınan bir İngiliz ekonomistidir. Daha önce Harvard Üniversitesi’nde misafir profesör olarak bulunmuş ve Oxford Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Ek olarak Londra Ekonomi Okulu’nda araştırmacı olarak da görev almıştır.

Kaynak: https://www.scalakitapci.com/lynda-gratton-andrew-scott-4338

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın. 

Yazan: Lynda Gratton, Andrew Scott

Türü: Kişisel gelişim

Hedef Kitle: Kişisel gelişim kitapları sevenler

Türkçe Baskı: Haziran 2024

Sayfa Sayısı: 308

Çevirmen: Canan Feyyat

Editör: Hakan Feyyat

Ebat: 13 x 19.5 cm

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Uzun Ömür Çağında Yaşam”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir