Tavşan

Yazan: Mona Awad

Düzenleyen: Yasemin Kaya

Editör: Ömer Ezer

Mona Awad’ın yeni romanı Tavşan, New England’daki Warren Üniversitesi’nin seçkin yüksek lisans programında geçen karanlık ve büyüleyici bir hikâye sunuyor. İthaki Yayınları’ndan çıkan kitap 2019 Goodreads Okur Ödülleri Korku Romanı Finalisti.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 5 Haziran 2024

Orjinal Adı: Bunny

Orjinal Dili: İngilizce

Türü: Korku/Gerilim/Kurgu

Yayın Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 344

Çevirmen: Sinem Akyol

Ebat: 13,5 * 21

İnceleme

Mona Awad’ın yeni romanı Tavşan, New England’daki Warren Üniversitesi’nin seçkin yüksek lisans programında geçen karanlık ve büyüleyici bir hikâye sunuyor. İthaki Yayınları’ndan çıkan kitap 2019 Goodreads Okur Ödülleri Korku Romanı Finalisti.

TIME ve VOGUE dergilerine göre “2019’un En İyi Kitaplarından Biri” olan “Tavşan” 2019 Goodreads Okur Ödülleri Korku Romanı Finalisti. Kitap, yalnızlık ve aidiyet, dostluk ve arzu, hayal gücünün hem fantastik hem de korkunç gücü üzerine derinlemesine bir hikâye sunuyor.

Kitabın esas kızı Heather Mackey, New England’daki Warren Üniversitesi’nin seçkin yüksek lisans programına katılan en aykırı tipti. Karanlık hayal gücünün arkadaşlığını çoğu insanınkine tercih eden burslu öğrenci Samantha, yazarlık sınıfının diğer dört üyesi olan, birbirlerine “Tavşan” diyen ve aynı şekilde hareket edip konuşan, havalı ve zengin kız grubu tarafından tamamen dışlanıyordu.

Ancak Samantha, Tavşanların efsanevi Müstehcen Salon’una davet edildiğini söyleyen bir kart aldığında her şey değişecekti. Tavşanların ürkütücü ama bir o kadar da kutsal dünyasının derinliklerine dalıp, canavarca yaratımlarını ortaya çıkardıkları ayinsel Atölye’ye katıldığı zaman gerçekliğin sınırları belirsizleşecekti. Samantha çok geçmeden kendisini karşı konulmaz ve tehlikeli bir dünyanın içinde bulacaktı.

Kitaptan Bir Alıntı

“Biz, sadece gece vakti güzel şeyler yapan masum kızlardık. Neredeyse ölüyorduk. Ölüyorduk, değil mi?”

Arka Kapaktan

“Ah, Tavşan. Muhteşem bir kitapsın sen!” – Margaret Atwood

“Bu kitabın şeytani bir güzelliği var. Mona Awad soğukkanlı bir dâhi.”- The Washington Post

“Donna Tartt’ın Gizli Tarih’i ile Jennifer’s Body’nin karışımı gibi. Çok tuhaf bir roman. Elimden bırakamadım!” – Kristen Roupenian, “Bunu Sen de İstiyorsun”un yazarı

Mona Awad Kimdir?

Kanadalı romancı ve kısa öykü yazarı Mona Awad (d. 22 Ağustos 1978) karanlık ve komik kurgu eserleriyle tanınmaktadır. Awad’ın ilk romanı Şişman Bir Kıza Bakmanın 13 Yolu, Giller Ödülü için kısa listeye kalmış ve Kanada-Amazon’un İlk Roman Ödülü’nü almıştır. İkinci romanı Bunny, Goodreads Okur Ödülleri Korku Romanı Finalisti ve New England Kitap Ödülü için finalist olmuştur. Üçüncü romanı “All’s Well” ve dördüncü romanı “Rouge” da aynı şekilde Goodreads Okur Ödülleri Korku Romanı Finalisti oldu. Yazar, 2020’den beri Syracuse Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmaktadır. (Kaynak: Wikipedia)

Künye

Yayınevi: İthaki Yayınları

Kitap Adı: Tavşan

Yazar: Mona Awad

Çevirmen: Sinem Akyol

Editör: Ömer Ezer

Orijinal Adı: Bunny

Türü: Kurgu / Korku-Gerilim

Yayın Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 344

Ölçü: 13.5 x 21 cm

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.  

 

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Tavşan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir