Selam, Ben Kitty – Mirjam Pressler

Webmaster

Alman yazar Mirjam Pressler’in 2018 yılında en iyi Almanca kitabı olmaya aday gösterilen romanı Selam, Ben Kitty,  Ebrar Karadeniz tarafından dilimize kazandırıldı ve Timaş İlk Gençlik Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

 

Düzenleyen : Aslı Sabuncu / [email protected]

Sitede Yayınlanma Tarihi: 27 Ağustos 2022
Kategoriler:

İnceleme

Kitty bir ev kedisidir. Sahibi Emma ile mutlu bir yaşam sürmektedir fakat Emma’nın başına gelenlerden sonra tek başına sürdüreceği hayatta kalma mücadelesi başlar ki çoğu kişi bunun bir ev kedisi için o kadar da kolay olmadığını bilir.

Kitty kendi başına sokaklarda yaşamayı ve kendini beslemeyi öğrenmelidir. Eski bir fırının bahçesinde Kitty, yeni arkadaşlar edinmeye başlar: Flecki, Anusch ve dünyadaki iyilik ve kötülüğün felsefesiyle ilgilenen bilge kedi Bruno.

Sokakta kaldığı süre boyunca Kitty dünyaya dair pek çok şey öğrenir. Evlerini terk etmek zorunda kalan kedilerle tanışır. Sokaktaki yaşama uyum sağlamaya başlasa da Kitty kendisine yeniden bir ev bulmalıdır.

Kitap için ne dediler?

“Tüm kedi severler ve kedi olmanın hayalini kuranlar için etkileyici bir hikâye.” – Sybil Grafin Schönfeldt, Süddeutsche Gazetesi

 “Kitty’nin hikâyesi genel olarak hayata dair esrarengiz bir hikâye, ancak bunu yaparken genç okuyucuları bunaltmıyor. Bunu başarmak, her zaman Mirjam Pressler’in sanatı olmuştur.” – Heide Germann, Yazar, Darmstadter Echo Gazetesi

Mirjam Pressler kimdir?

 Mirjam Pressler 18 Haziran 1940 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. Frankfurt’taki Städelschule’de resim, LMU Münih’te İngilizce ve Fransızca edebiyat eğitimi aldı. 30’dan fazla çocuk ve gençlik kitabının yazarı olan Pressler ayrıca 300’den fazla eseri de Almanca’ya çevirdi. PEN Center Almanya’nın bir üyesi olan yazar 16 Ocak 2019 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

KÜNYE
Yayınevi: Timaş İlk Gençlik Yayınları
Kitap Adı : Selam, Ben Kitty
Kitabın Orijinal Adı: Ich bin’s, Kitty. Aus dem Leben einer Katze
Yazar: Mirjam Pressler
Çevirmen: Ebrar Karadeniz
Orijinal Dil: Almanca
Dizi: Kurgu
Tür: Çocuk-gençlik kitabı
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,50×20.5

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımları için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Selam, Ben Kitty – Mirjam Pressler”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products