Python ile Sıkıcı İşleri Anında Bitir – Al Sweigart

Kitap Yazarı:
Yayınevi:

Düzenleyen: Aslı Sabuncu / [email protected]

Webmaster

Python ile neler yapılabilir sorusuna kapsamlı cevap veren Al Sweigart’ın kaleme aldığı ve dilimize Özgür Kaya’nın kazandırdığı Python ile Sıkıcı İşleri Anında Bitir kitabının tamamen yenilenmiş güncel baskısı Buzdağı Yayınevi’nden çıktı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 18 Ağustos 2022
Kategoriler:

İnceleme

Günümüzde teknolojiden uzak bir yaşam düşünemez hâle geldi. Her şeyimizi bilgisayarlar, telefonlar veya tabletlerle hallediyoruz. Günlük uzun ve sıkıcı rutin işleri yaparken kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmak için bilgisayarın nimetlerinden faydalanmak belki de en akılcı çözüm. Pyhton dilini öğrenip python ile neler yapabileceğinizi keşfettiğinizde her şey çok daha zevkli olacak.

Arka kapaktan

Daha önce her iş günü, her hafta veya her ay, onlarca dosyayla rutin işler yaparken, farklı internet sitelerinden topladığınız veya e-postalarla düzenli olarak size iletilen sayısız veriyle çalışırken veya sürekli güncel tutulması gereken o çok önemli Excel dosyalarına yeni verileri girerken saatler harcadıysanız, bu işlerin ne kadar sıkıcı olduğunu biliyorsunuz demektir. Peki ya bu işleri sizin yerinize bilgisayarınız yapsaydı?

Python ile Sıkıcı İşleri Anında Bitir’in tamamen yenilenmiş bu en güncel baskısıyla, bilgisayarda elle yapması saatler sürecek işleri saniyeler içinde yapacak programlar yazabileceksiniz. Üstelik bu kitaba başlamanız için programlama tecrübesine ihtiyacınız yok.

Önce sıfırdan Python’un temellerini öğreneceksiniz. Sonra web sitelerinden veri toplamak, PDF ve Word belgelerini okumak, otomatik tıklama ve yazma gibi belirli görevleri yerine getirmenizi sağlayacak Python’un zengin kütüphanelerini keşfedeceksiniz.

Kitaptaki talimatlar size her programda adım adım yol gösterecek. Her bölümün sonundaki güncellenmiş uygulama projeleri, sizi bu programları geliştirmeye ve benzer görevleri otomatikleştirmek için yeni keşfettiğiniz becerileri kullanmaya zorlayacak.

Dünya çapında çok satan bu kitapla aşağıda yazanları ve çok daha fazlasını sizin için otomatikleştirecek programlar yazmayı öğreneceksiniz:

  • Bir veya birden çok dosyada metin arama.
  • Dosya ve klasörleri oluşturma, güncelleme, taşıma ve yeniden adlandırma.
  • İnternette arama yapma ve internet sitelerindeki içerikleri indirme.
  • PDF’leri ayırma, birleştirme, ekleme/çıkarma yapma ve şifreleme.
  • E-posta ve mesajlardan dosya ve verileri alma ve gerekli cevapları ilgililere gönderme.
  • İnternet sitelerindeki formları doldurma.

Hayatınızda tek satır kod yazmamış olsanız bile bilgisayarınızın sizin yerinize sıkıcı işleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Python ile Sıkıcı İşleri Anında Bitirmeyi öğrenin. Böylece hem sıkıcı işler yapmak zorunda kalmayacaksınız hem de her hafta o sıkıcı işlere ayırdığınız onlarca saat size kalacak.

Al Sweigart kimdir?

Al Sweigart 16 Ağustos 1985 tarihinde dünyaya geldi. University of Texas at Austin’da bilgisayar mühendisliği eğitimi alan Al, yetişkinlere ve çocuklara programlama öğreten profesyonel bir yazılımcı. Programlamaya yeni başlayanlar için yazdığı Python ile Sıkıcı İşleri Anında Bitir kitabı dünyada en çok satan ve beğenilen programlama kitaplarından biri olan Al, Toronto, Kanada’da yaşıyor.

KÜNYE:
Yayınevi: Buzdağı Yayınevi
Eser Alt Başlığı: Yeni Başlayanlar için Uygulamalı Programlama
Kitabın Orijinal Adı: Automate the Boring Stuff with Python: Practical Programming for Total Beginners
Yazar: Al Sweigart
Çevirmen: Özgür Kaya
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Bilgisayar Programı – Python ile Programlama
Basım Tarihi: 08.08.2022
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 672
Ebat: 16,50×24,00×3,8
Kitap Ağırlığı: 900gr

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Python ile Sıkıcı İşleri Anında Bitir – Al Sweigart”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products