Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi – Tuncer Kelleci

Yayınevi:

Düzenleyen: Özlem Abut Otluoğlu

Begüm Saracel

Tuncer Kelleci’nin kaleme aldığı Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi, Hürriyet Kitap etiketiyle, hastanın kabulünden taburcu edilmesine dek özel hastane yönetiminin izlemesi gereken yola dair bir anlatımla raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 4 Şubat 2023
Kategoriler:

İnceleme

Sağlık sektöründe uzun yıllara dayanan bir kariyere sahip olan Tuncer Kelleci, Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi kitabında özel sağlık sistemi, yönetim fonksiyonları, özel hastaneleri kamusal hastanelerden ayıran farklılıklar, kurulum, finansman ve kurumsallaşma, fizibilite çalışmaları, idari hizmetler, toplam kalite yönetimi, insan kaynakları, özel hastane sağlık hizmetleri pazarlaması, dijital sistemler, mali yönetim, tıbbi teknoloji ve teknik yönetim, özel hastane yönetiminde inovasyon ve yenilikçilik gibi konularda detaylı bir bilgi ve araştırma sunuyor.

Arka kapaktan

Hayatını hastane yönetimine adamış bir isim olan Tuncer Kelleci, tüm bilgi ve deneyimlerini bu kitapla gelecek kuşaklara aktarıyor. Özel bir hastanede hastanın kapıda karşılanmasından taburcu edilmesine dek geçen süreçte en rahatlatıcı ve güven veren yöntemleri, teknikleri ve uygulama önerilerini ilk kez bu kitapta okuyacaksınız.

Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi kitabı, yalnızca özel bir hastaneyi yönetme rehberi değil, aynı zamanda özel hastanenin nasıl kurulması gerektiğini de anlatan, gelecekçi yaklaşımlarla bu sektöre yön verecek önemli bir eser.

Tuncer Kelleci kimdir?

1948 yılında Malatya’da doğdu. Ortaöğrenimini doğduğu kentte, yükseköğrenimini ise Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi-Sağlık İdaresi Yüksekokulu’nda tamamladı. 1971-1972 yıllarında Ankara Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı İşletme Yönetimi Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak önce Elâzığ, sonra da Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yönetici olarak atandı. İzmir’de kurulan Sağlık Tesisleri ve Eğitim Müesseseleri A.Ş.’ye bağlı İzmir Özel Sağlık Hastanesi’nin kuruluşunda görev aldı ve yönetim kuruluna seçildi. Uzun yıllar süren bu görevi sırasında, 1980’lerde Türkiye’de cinsiyet ve yaş gruplarına uygun klinik CHECK-UP (Genel Sağlık Kontrol Sistemi) uygulaması konusunda araştırma ve çalışmalar yaparak bir Check-up kliniği kurdu. SASTAŞ A.Ş. medikal kuruluşun ve ülkedeki ilk ameliyatsız varis tedavisi kliniği olan, Avrupa Sağlık sistemleri A.Ş. yönetim kurulu başkanlıklarını yaptı. Seçildiği İzmir Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanlığı’nı da üç dönem sürdürdü. Sağlık işletmeleri Ltd. bünyesinde, bölgede önceleri olmayan ilk tıp merkezi ve poliklinikler zincirini kurarak işletti. Evli ve iki kız babası olan Tuncer Kelleci İzmir’de yaşıyor.

Künye

Yayınevi: Hürriyet Kitap
Kitap Adı: Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi
Yazar: Tuncer Kelleci
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Sağlık
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 264 sayfa
Ebat: 13,5 x 21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi – Tuncer Kelleci”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products