Orta Yaş Krizi: Felsefi Bir Rehber – Kieran Setiya

Webmaster

Orta yaş krizi ile ilgili zorlu süreci ele alan ünlü felsefe filozofu Kieran Setiya’nın yeni kitabı Orta Yaş Krizi: Felsefi Bir Rehber kitabı The Kitap Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı ve okuyucuları ile buluşmayı bekliyor.

 

 Düzenleyen : Aslı Sabuncu / [email protected]

Sitede Yayınlanma Tarihi: 3 Eylül 2022
Kategoriler:

İnceleme

Hayatın anlamı neydi ? Her şey nasıl bitecekti? Cevaplar belliydi, hayat anlamsız ve sonu kötü olacaktı. Felsefe filozofu Kieran Setiya, bu zorlu süreçte bizi bir yolculuğa çıkarıyor. Korku yerine pişmanlık, cesaret ve umut yerine neşeyi görüş alanımıza getiriyor.

Arka kapaktan

Asla yaşamayacağınız hayatlarla, kaçan fırsatlarla ve geride kalmış gençlik nostaljisiyle kendinizi nasıl uzlaştırabilirsiniz? Geçmişin başarısızlıklarını, “şimdi”yi tüketen işlerdeki anlamsızlık duygusunu ve geleceği karartan ölüm ihtimalini nasıl kabul edebilirsiniz? Fark yaratan bu kendi kendine yardım kitabında Kieran Setiya, yetişkinliğin ve orta yaşın kaçınılmaz zorluklarıyla yüzleşiyor ve felsefenin gelişiminize nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Bu kitapla, bir şeyleri kaçırmanın neden iyi bir şey olabileceğini, fazla seçenek sahibi olmanın nasıl abartıldığını ve ne zaman hata yaptığınıza sevinmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Fanilik için felsefi tesellilerle tanışacaksınız ve “şimdi”de yaşamanın ne anlama geldiğini, orta yaş krizinizi nasıl çözebileceğinizi, meditasyonun neden yardımcı olduğunu öğreneceksiniz.

Aristoteles, Schopenhauer ve John Stuart Mill’den Virginia Woolf ve Simone de Beauvoir’a kadar uzanan ve Kieran Setiya’nın kendi deneyiminden yararlanan Orta Yaş Krizi, yaratıcı fikirleri, şaşırtıcı içgörüleri ve pratik tavsiyeleri bir araya getiriyor. Hikmet ve nükte ile yazan Setiya, alaycı ama tutkulu bir felsefi hayat rehberi ortaya koyuyor.

Kieran Setiya kimdir ?

Kieran Setiya Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde felsefe profesörüdür. Etik, epistemoloji ve zihin felsefesi alanındaki çalışmalarıyla tanınmaktadır. Philosophers’ Imprint’in yardımcı editörüdür. Aynı zamanda çağdaş filozoflara kendileri hakkında beş soru sorduğu Five Questions adlı bir podcast yapmaktadır. Beyzbol ve felsefe, H. P. Lovecraft, stand-up komedisi ve hayatın anlamı hakkında da yazmıştır.

Künye
Yayınevi: The Kitap
Eser Adı : Orta Yaş Krizi Felsefi Bir Rehber
Kitabın Orijinal Adı: Midlife: A Philosophical Guide
Yazar: Kieran Setiya
Çevirmen: Sena Yılmazkarasu
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Psikoloji
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 152
Ebat: 13,50 x 21

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Orta Yaş Krizi: Felsefi Bir Rehber – Kieran Setiya”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products