Noa’ya Mektup – Sepin Sinanlıoğlu

Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Begüm Saracel

Sepin Sinanlıoğlu’nun sevginin asla bitmeyeceğine ve bazı şeylerin değişmeyeceğine dair kaleme aldığı ve Ayşe Deniz Şahin’in resimlediği öykü Noa’ya Mektup, Doğan Çocuk Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 24 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

Bir çocuk ebeveyninin sevgisi ve ilgisinden başka ne ister ki? Ama günler her zaman güneşli geçmez, her anne gibi bazen oynamak, kitap okumak istemediğiniz anlar olabilir… Yani bazen parçalı bulutludur havalar. Tek başına ebeveynlik yapan annelere ithaf edilen Noa’ya Mektup, içimizdeki çocuk dahil tüm çocukların kendinden bir şeyler bulacağı gerçekçi bir hikâye…

“Noa bir gün okuldan eve geldiğinde annesi onunla oynamak istemez. Bu duruma çok üzülün Noa annesinin onu sevmediğini düşünür. Ertesi gün annesi Noa’ya olan biteni açıklayan bir mektup yazar…”

Kitaptan

“Belki her anne itiraf edemiyordur. Ama sanırım her annenin gerçeği benimkiyle aynıdır Noa. Gerçek şu: Bazı şeyler geçicidir ve bazı şeyler hiç geçmez. Bazı şeyler değişir, üzüntüm gibi mesela. Bazıları ise hiç değişmez. Seni çok seviyorum. Bu, mesela, hiç değişmez. Sevgi geçmez.”

“Dün senin yanındayken aslında orada olamamam, aklımın uzak diyarlarda olması bundandı. Bu sevmemek değil Noa.”

Arka kapaktan

“Her şeye muktedir bir ebeveyn midir bir çocuğun ihtiyacı? Sanmam. Sahici bir ilişkinin yarattığı güven ortamı öyle doğal, öyle içten, öyle derindir ki… Noa’nın, annesinden aldığı mektup, olan bitene bambaşka bir yerden bakmasına yardımcı oluyor. Görünenin ötesindeki gerçekler, onarıcı deneyimlerin kapısını aralıyor. Sevgi baki Noa. Bazen böyle olur. Sonra çiçekler açar. Sevgi baki. Noa’ya Mektup tüm çocukların kendi öykülerinden bir şeyler bulacağı özel bir hikâye.” – Klinik Psikolog İrem Polat

Sepin Sinanlıoğlu kimdir?

Üsküdar Amerikan Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Plymouth Üniversitesi, Dartington College of Arts (yüksek lisans I Poetics of Imagination) mezunu. İki çocuğu Ela ve Ali, kedileri Sussex ve köpekleri Alice ile Reşitpaşa, İstanbul’da yaşıyor. Türkiye’de private equity (özel sermaye fonu) sektöründe yönetici ortaklık ve yatırım komitesi üyeliğine yükselmiş ilk kadın. On iki sene boyunca devam ettirdiği private equity kariyerinde, Türkiye’nin aralarında Londra Borsası’nda halka arz edilmiş olanlar da dâhil birçok muteber şirketinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Private equity işini 2014 itibarıyla bıraktı ve hâlen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı.

Ağıtların TanrısıNoa’ya Mektup, Noa, Monark Kelebekleri ve Her Şey, Noa, Kirpi ve Sarı adlı kitapların yazarı. Sepin Kafası podcaster’ı. Posta Poetika yazarı ve kurucu ortağı. Ot dergisi yazarı. Fizyoloji ve sinir sistemi alanlarında uzmanlaştığı farklı protokoller çerçevesinde ve hikâyeler üzerinden, bilgelik, aşk, ölüm ve özgürlük gibi insan olmaya dair konularda grup ve yaş dinamiğine göre değişen çalışmalar yapıyor.

Künye

Yayınevi: Doğan Çocuk
Kitap Adı: Noa’ya Mektup
Yazar: Sepin Sinanlıoğlu
Dizi: Çocuk Edebiyatı
Tür: Hikâye
Yaş Sınırı: 4+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 32 sayfa
Ebat: 22.5 x 22.5 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Noa’ya Mektup – Sepin Sinanlıoğlu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products