Kiraz Tepesindeki Mucize – Sun-mi Hwang

Kitap Yazarı:
Yayınevi:

Düzenleyen: Özlem Gökbel

Webmaster

Sun-mi-Hwang’in yeni kitabı Kiraz Tepesindeki Mucize Timaş Yayınları etiketiyle raflarda!

Sitede Yayınlanma Tarihi: 28 Mayıs 2022
Kategoriler:

İnceleme

Kiraz Tepesi’nin sırrı ne?

Kang’ın bütün hayatı âdeta bir mucizedir. Yoksulluktan başarılı bir inşaat firmasının sahibi olmaya kadar yükselmiş bir adamdır. Ancak tam dinlenmeye başlayacağı yıllarda beyninde bir tümör teşhis edilir ve kalan günlerini sakin geçirmek için çocukluğunun geçtiği Kiraz Tepesi’ne dönmeye karar verir. Tüm dünyadan kaçmayı planlayarak kendini geniş bir arazi üzerindeki eski bir eve kapatır ancak mahalle sakinlerinin aklında başka planlar vardır. Mahalleli, Kang’ın özel arazisine serbestçe girip çıkar. Peki ama, evin ve Kiraz Tepesi’nin gerçek sahibi kimdir? Mahalleyi kentsel dönüşümle yenilemek isteyen inşaat firması mı? Yoksa Kiraz Tepesi’ni nesillerdir oyun oynamak, düşünmek, yürümek, doğayı sevmek ve keşfetmek için kullanan mahalle sakinleri mi? Ya acı dolu ve umutsuz bir adam olan Kang’ın çocukluğunun bu sihirli yerle nasıl bir bağlantısı var?

Kiraz Tepesindeki Mucize, yaralı bir adamın insanlığa inancını yeniden kazanmasının ve manevi kurtuluşa ulaşmasının öyküsü. Güney Kore’de çok sevilen bu eser, doğanın ve insanların kırılganlığını vurguluyor.

Bu kitap neden önemli?

Dünya çapında milyonlar satan Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk ve Hayal Kurmaya Cesaret Eden Köpek kitaplarının yazarı Sun-Mi Hwang’ın mutlaka okunması gereken yeni eseri 11 yaş üzeri hemen her yaş grubuna hitap ediyor. İnsan yaşamı ve ölüm, bireyin toplumdaki konumu, seçimleri, insan-hayvan ilişkisi gibi üzerine düşünülecek konular vadeden bu metin, yazar Sun-Mi Hwang’ın sade anlatımı ile bir çırpıda okunacak ve unutulmayacak bir eser.

KÜNYE
Yayınevi: Genç Timaş / Timaş Yayınları
Yazar: Sun-Mi Hwang
Orijinal Dili: İngilizce
Çeviren: Sanem Üner
Dizi: Dünya Edebiyatı
Tür: Gençlik Romanı
Sayfa Sayısı: 176
Ebat: 13,5 x 20,5 cm
Birinci Baskı: Nisan 2022
Kâğıt Türü: 2.Hamur

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Kiraz Tepesindeki Mucize – Sun-mi Hwang”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products