Hikâye Makinesi – René Nekuda

Yayınevi:

Düzenleyen: Dilek Aygün

Begüm Saracel

Hikâye Makinesi ile her şeyin mümkün olduğu büyülü bir dünyaya adım atmaya hazır olun! René Nekuda’nın kaleme aldığı ve kalabalık bir ekip tarafından illüstrasyonları yapılan kitap, Olcay Mağden çevirisiyle Kronik Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2023
Kategoriler:

İnceleme

Hikâye Makinesi, bol resimli ve çok eğlenceli görevleri ve oyunları ile Acemi’den Hikâye Makinesi Ustası’na kadar dört seviyeye ayrılan ve bir hikâye anlatılırken her sayfanın köşesinden karakterleri, konuları ve durumları rastgele çeken özel bir “hikâye üretecisi” içeren bir kitap. Böylece çocuklar çok çılgın hikâyeler yaratabiliyor, sınırsız hayal gücüyle kitabı çeşitli şekillerde kullanabiliyorlar.

Bu kitap nasıl çalışır?

Bu kitapta bulacağınız pek çok ödev, zorluk düzeyine göre kategorilere ayrılmış. Her ödev, yeni bir hikâye keşfetmenize yardımcı oluyor. Bir yere yazabilir veya yüksek sesle anlatabilirsiniz. Karakterlerinize ilginç özellikler vermeye çalışın, renkli açıklamalar ekleyin ve eğlenceli hikâyeler yaratın. Hepsi bu. Size yardımcı olması için sayfaların köşelerinde kelimeler de bulacaksınız.

Bu arada bu kitabın şahane illüstrasyonları Marie Urbánková, Johana Švejdíková, Tereza Lukešová & Aneta Františka Holasová tarafından yapılmış.

Her sayfa yeni bir görev

Hikâye Makinesi dört aşamadan oluşuyor. Çırak olarak başladığın serüveni Hikâye Makinesi üstadı olarak bitireceksin. Bu sırada kitap da sana yardım edecek. Sayfaların köşelerinde yer alan sözcükler yaratım sürecinde sana fikir verecek. Bu kitap hiç bitmiyor, her yeni sayfa yepyeni bir görev ve macera demek, üstelik her seferinde karakterlerini ya da olayı değiştirip hikâyeni en baştan yazabilirsin. Bir yandan hikâyelerin nasıl kurgulandığını öğrenirken bir yandan da karakterlerin nasıl yaratıldığını deneyimleyeceksin. Hikâye Makinesi sana bazen çizim yaptıracak bazen de senden bir şeyler yazmanı isteyecek, tabii anlatmanı da. İster tek başına ister anne babanla birbirinden ilginç hikâyeler yaratacak ve bu sırada çok eğleneceksin.

René Nekuda kimdir?

René Nekuda 1986 doğumlu bir editör, gazeteci ve yaratıcı yazarlık öğretmeni. Prag Edebiyat Akademisi’nden mezun oldu, Los Angeles’taki Chapman Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Gezileri hakkında sunumlar yapıyor, kısa öyküler ve tiyatro oyunları yazıyor ve gönüllülük faaliyetlerinde bulunuyor. 2017’de çıkan ve çok satanlar arasına giren Kreativní zápisník (Yaratıcı Bir Defter) kitabının yazarı.

Künye

Yayınevi: Kronik Kitap
Kitap Adı: Hikâye Makinesi
Kitabın Orijinal Adı: The Story Machine
Yazar: René Nekuda
Resimleyen: Marie Urbánková, Johana Švejdíková, Tereza Lukešová, Aneta Františka Holasová
Çevirmen: Olcay Mağden
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Çocuk Edebiyatı
Tür: İnteraktif öykü kitabı
Yaş Sınırı: 6+ Yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 140 sayfa
Ebat: 21 x 26 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Hikâye Makinesi – René Nekuda”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products