Hiddet

Yazan: Alex Michaelides

Düzenleyen: Utku Özer

Editör: Algan Sezgintüredi

Alex Michaelides’in son romanı Hiddet’le Sessiz Hasta ve Yitik Kızlar’dan sonra gizem ve gerilim türlerinin iyi örneklerinden birini daha sunarak nefes kesici bir okuma vaat ediyor.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 21 Haziran 2024

Orjinal Adı: The Fury

Orjinal Dili: İngilizce

Türü: Gerilim

Türkçe Baskı: Mayıs 2024

Okur Yaşı: Yetişkin

Editör: Algan Sezgintüredi

Sayfa Sayısı: 312

Çevirmen: Müge Canan Özçelik

Ebat: 14x21

İnceleme

Alex Michaelides’in son romanı Hiddet’le Sessiz Hasta ve Yitik Kızlar’dan sonra gizem ve gerilim türlerinin iyi örneklerinden birini daha sunarak nefes kesici bir okuma vaat ediyor.

Hiddet, Yunanistan’ın ıssız bir adasında geçen bir hafta sonu kaçamağını konu alıyor. Ünlü bir Hollywood yıldızı olan Lana Farrar, en yakın arkadaşlarını bu özel adaya davet eder. Her şey kusursuz bir şekilde ilerlerken bir fırtına kopar ve misafirler adada mahsur kalırlar.

Fırtınanın yarattığı kaos ortamında gerilimler artmaya başlar ve arkadaşlıklar sınanır. Geçmişten gelen sırlar ortaya dökülür ve gizemli bir cinayet tüm planları alt üst eder. Herkes şüpheli olduğu adada gerilim doruk noktasına ulaşır.

Arka Kapaktan

Yedi kişi görkemli bir adada mahsur kalmıştık.

İçimizden biri katildi.

Lana Farrar eski bir Hollywood yıldızı ve muhtemelen dünyanın en ünlü kadınlarından biri. Her yıl en yakın arkadaşlarını İngiltere’nin kasvetli gökyüzünden uzaklara, kendisine ait bir Yunan adasına davet ediyor. Cennete bir hafta sonu kaçamağı… Yine öyle olması gerekiyordu. Ama şiddetli bir fırtına sonucu konuklar adada mahsur kalınca önce dostlukların makyajı aktı, sonra berbat sırlar ortaya saçıldı. Nihayetinde telafisi imkânsız bir şey oldu.

Hikâye dünya basınında manşetleri süsledi ve o günden beri, bu korkunç gece hakkında sürekli yeni bir söylenti çıkıyor. Bense olayların dışında kalmayı seçtim. Orada yaşananları zihnimde tekrardan canlandıracak gücüm yok.

Kim olduğumu mu merak ettiniz?

Adım Elliot Chase. O gece oradaydım.

Bu hikâyeyi bildiğinizi düşünebilirsiniz. Ama yanılıyorsunuz…

“Büyüleyici, şaşırtıcı ve sürprizlerle dolu bir labirent, Sessiz Hasta’dan bile daha iyi.” –JP DELANEY

“Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı nadir kitaplardan biri. Michaelides asla hayal kırıklığına uğratmıyor.” –RAGNAR JONASSON

“Bildiğiniz tüm güvenilmez anlatıcıları unutun. Bir de üstüne iki romana yetecek kadar şaşırtmaca.” –DAVID BALDACCI

Alex Michaelides Kimdir?

Alex Michaelides Kıbrıs’ta doğdu ve büyüdü. Cambridge Üniversitesi Trinity College’da İngiliz edebiyatı alanında yüksek lisans ve Los AngelesAmerikan Film Enstitüsü’nde senaryo yazarlığı alanında yüksek lisans yaptı. Sessiz Hasta adlı ilk romanı 2019 yılında dünyada en çok satan ilk roman oldu. New York Times’ın en çok satanlar listesinde bir yıldan fazla kaldı ve kırk dokuz ülkede yayımlandı.

Künye

Yayınevi: Domingo Yayınevi 

Kitap Adı: Hiddet

Orijinal Adı: The Fury

Yazar: Alex Michaelides

Çeviren: Müge Canan Özçelik

Editör: Algan Sezgintüredi

Kategori: Gerilim

Basım Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa sayısı: 312

Ebat: 14×21 cm

Etiketler: Yunanistan, gerilim, cinayet

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.  

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Hiddet”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir