Hayatın İpuçları 3 – Zor Konuların Yalın Anlatımı – Murat Ülker

Webmaster

GODIVA ve Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in kaleme aldığı Hayatın İpuçları 3- Zor Konuların Yalın Anlatımı isimli kitabı Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından raflardaki yerini aldı.

Düzenleyen : Aslı Sabuncu / [email protected]

Sitede Yayınlanma Tarihi: 1 Eylül 2022
Kategoriler:

İnceleme

GODIVA ve Pladis Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker’in, kişisel blogunda ve LinkedIn profilinde yazdığı yazılar Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından kitap hâline getirildi.

Murat Ülker’in üçüncü ve en yeni kitabı Hayatın İpuçları 3’te, “Sürdürülebilir iş modelleri”, “Çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceği”, “Beslenmeyle alakalı yanlış bilinenler” ve son olarak yazarın “Kişisel gelişim, toplum, din, sanat ve gezi notlarını” okuyacaksınız.

Günümüzde 72 binden fazla çalışanıyla dört milyar nüfuslu bir coğrafyada faaliyet gösteren Yıldız Holding’i uluslararası bir şirkete dönüştüren başarılı iş insanı Murat Ülker, daha önce birinci cildi yayımlanan ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına devam ediyor. Okuduğu metinlerden ya da katıldığı konferanslardan yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Hayatın İpuçları 2 kitabında “Kovid-19 sonrası dünya ekonomisinin yeni düzeni”, “Yöneticilikte ve liderlikte modern yaklaşımlar”, “Murat Ülker’in sanata duyduğu kişisel ilgisi ve eser yorumları” ve otobiyografisini ele alan Murat Ülker, Hayatın İpuçları 3 kitabında dört farklı temayı ele alıyor.

 • Sürdürülebilir İş Modelleri
  İş dünyasında devam eden ve sürdürülebilir olması önemli başarılı iş modellerinin nasıl oluşturulması gerektiği anlatılıyor.
 • Geleceğin Dünyası
  Bu bölümde çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceğine dair fikir sahibi olacaksınız.
 • Gıda Güvenliği
  Gıda sektöründe oldukça tecrübeli olan Murat Ülker, beslenmeyle ilgili bilinen yanlışları ve gelecekte hayati sorunlardan biri olan “gıda güvenliği” ile ilgili önemli noktalara vurgu yapıyor.
 • Kişisel Notlar
  Son bölümde yazarın kişisel gelişim, toplum, din ve sanat alanlarındaki görüşleriyle birlikte seyahat yazılarını da okuyacaksınız.

2021 yılının Temmuz ayında yayımlanan ilk kitabı Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı ile Platin İş Kitapları Ödülleri’nden “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü alan Murat Ülker, sıra dışı iş insanı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları bizlerle paylaşarak ufkumuzu açmaya devam ediyor.

Arka kapaktan

“Sürdürülebilir başarı için kurumlarımız hem her an makine gibi tıkır tıkır işlemeli ve değer üretmeli hem de çevreye uyum sağlayarak, başta insanın değişimine göre gerekli düzeltmeler yapılmalı.”

Yıldız Holding’i 4 kıtada 4 milyardan fazla tüketici nüfusun yaşadığı alanda faaliyet gösteren ve 65 binden fazla çalışanı olan global bir şirkete dönüştüren başarılı iş insanı Murat Ülker, daha önce ilk iki cildini yayımladığımız ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Katıldığı toplantılardan, okuduğu makale ve kitaplardan, yaptığı gezilerden yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Birçok ilgi alanı olan Murat Ülker bu kitapta da -başta iş yönetimi olmak üzere- çeşitli konulara değiniyor. Bu konular güncel olabildiği gibi, tarihe ve geleceğe de uzanıyor. Örneğin “İŞ” bölümünde sürdürülebilir bir başarı modeli oluşturmanın yollarını öğrenecekken, “GELECEĞİN DÜNYASI” bölümünde çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceğine dair fikir sahibi olacaksınız. Murat Ülker, gıda sektöründe oldukça tecrübeli biri olarak, beslenmeyle ilgili yanlış bilinenleri ve gelecekte önemli sorunlardan biri olacak “gıda güvenliği” ile ilgili önemli noktalara da vurgu yapıyor. Hayatın İpuçları 3’te bunlara ek olarak yazarın kişisel gelişim, toplum, din ve sanat gibi alanlardaki görüşleriyle birlikte gezi notlarını da okuyacaksınız.

Sıra dışı bir iş insanı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları düzenli bir şekilde bizimle cömertçe paylaşan Murat Ülker ufkumuzu açmaya devam ediyor.

Murat Ülker kimdir?

Ülker aile şirketinin ikinci nesil yöneticisidir. İlk olarak 1984 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmış, yıllar içinde çeşitli işletmeler kurmuş ve yönetmiş, babası Sabri Ülker’in yerine geçmiştir. Sonraki yıllarda Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir. İcra Komitesi Üyesi ve gruptaki çeşitli şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesi olarak bir dizi mihenk taşı yatırıma liderlik etmiştir. Murat Ülker 2000 yılında İcra Kurulu Başkanı olmuş ve sekiz yıl başkanlık yapmıştır. 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

29 Ocak 2020 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, Yıldız Holding’e bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini aktif olarak sürdürmeye devam etmektedir. Hâlâ Pladis ve GODIVA Chocolatier Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Murat Ülker, modern sanata ve hat sanatına olan ilgisi ile tanınmaktadır. Eşi ve üç çocuğuyla yelken yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanır.

Künye
Yayınevi: Sabri Ülker Vakfı
Kitabın Adı : Hayatın İpuçları3- Zor Konuların Yalın Anlatımı
Yazar: Murat Ülker
Orijinal Dil: Türkçe
Dizi: Kurgu Dışı
Basım Tarihi: 2022
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 312
Ebat : 16 x24
Hamur Tipi : 2. Hamur

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Hayatın İpuçları 3 – Zor Konuların Yalın Anlatımı – Murat Ülker”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products