Eski Şehir – Harun Özer

Kitap Yazarı:
Yayınevi:

Düzenleyen: Özlem Gökbel

Webmaster

Eskişehir’in 70’li yıllarından kopup gelen öykülerin derlendiği “Eski Şehir” kitabı, Harun Özer’in usta kaleminden İnkılâp Kitabevi imzasıyla okurla buluştu.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2022
Kategoriler:

İnceleme

Şehrin hafızasından insanların hayatlarına uzanan öykülerin yer aldığı “Eski Şehir”, adını aldığı Eskişehir kentinin 70’li yıllarındaki arka sokaklarından derlenen bir öykü kitabı. Harun Özer’in kaleme aldığı “Eski Şehir” sıradan insanların acı, komik ve hayret edilesi yaşantılarını konu alırken, okurlarını hem güldürüyor hem de düşündürüyor.

“Eski Şehir”de genel olarak toplumdan soyutlanmış ve unutulmaya mecbur bırakılmış insanların yaşamlarından kesitler görülürken, ekonomik yönden daha alt kademelerde bulunan kişilerin günlük hayatlarından gerçekçi detaylara yer veriliyor. Harun Özer’in anlattığı her insan, bir diğerinden özgün yapısıyla ayrılırken, öykülerin sade dili ve sürükleyici anlatımı karakterlere eşlik ediyor.

Halkın içinden hikâyeleriyle okurunu samimi bir noktadan yakalayan Harun Özer, okuyan herkesin kendinden bir parça bulmasını sağlıyor. “Eski Şehir”, trajik hikâyeleriyle okuyanları 70’li yılların Eskişehir’inde gezintiye çıkarırken, kaleme alınan öykülerin benzersizliği ve başarılı dil kullanımıyla Türk Edebiyatı’na yeni bir soluk getiriyor.

Arka kapaktan

“Şehirler kadar unutmayı iyi bilen bir canlı türü yoktur!”
Harun Özer’in hikâyeleri bizden, içimizden, her gün karşılaştığımız insanların hikâyeleri!
Kimi mağrur, kimi mutlu, kimi akıntıya kapılmış… Kimi aşktan, kimi ailesinden, kimi de paradan mustarip insanlar; insancıklar.
İçinizi ısıtan mizahıyla kendinizden bir şeyler bulacağınız hikâyeler… 70’lerin Eskişehir’inden, ara sokaklarından taşıp bize ulaşan hayatlar…
Ve… Onların “komik, acıklı ve hayret edilesi” hikâyeleri!

KÜNYE
Yayınevi: İnkılâp Kitabevi
Yazar: Harun Özer
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Yayıma Hazırlayan: Saliha Nur Ulusoy
Kapak Tasarım: Gilas Coşkun
Sayfa Tasarım: Aslı Varol
Dizi: Türk Edebiyatı
Tür: Öykü
Sayfa sayısı: 124
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
Kâğıt cinsi: III. Hamur Enzo
Yayın tarihi: Mayıs 2022

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Eski Şehir – Harun Özer”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products