Erkekler Ağlar – Joan Turu

Yayınevi:

Düzenleyen: Betül Özden

Begüm Saracel

“Erkek olmak ne demek? Erkekler ağlar mı?” gibi sorulara cevap arayan illüstratör ve yazar Joan Turu’nun çocuklar için kaleme aldığı Erkekler Ağlar, Doğan Çocuk etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2023
Kategoriler:

İnceleme

Yazarlığını ve çizerliğini Joan Turu’nun yaptığı Erkekler Ağlar, küçük Deniz’in kendisi gibi küçücük dünyasında çözümlemeye çalıştığı büyük sorunlarını ele alıyor.

3 yaş ve üstü çocuklar için çıkan kitapta yer alan komik, düşündürücü rengarenk illüstrasyon çizimleri ise çocukların dikkatinin hikâyede kalmasını sağlıyor.

Erkekler Ağlar kitabında bir yandan “Erkek olmak ne demektir? Nasıl erkek olunur? Erkekliği hangi değerler üzerine inşa ediyoruz? Herkesin erkekliğe bakışı aynı mıdır? Kendi değerlerimizi neye göre ve kime göre yaratmalıyız?” gibi sorulara yanıt ararken bir yandan da Deniz’in eğlenceli büyüme macerasına ortak oluyoruz.

Bu konuda yazılmış bir başka kitap olan ve Jonty Howley’nin kaleminden çıkan Erkek Adam Ağlar kitabının incelemesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Arka kapaktan

Deniz’in kafası, büyüdüğü için biraz karışık. Büyüyen oğlanların birer erkek olduklarını biliyor fakat bilmediği bir şey var: Nasıl erkek olunur? Bunun için ailesindeki, sokaktaki, kitaplarda ve televizyonda gördüğü erkekleri inceliyor. Erkek olmanın formülünü çözdüğünden emin bir şekilde okula gittiğinde ise işler pek de beklediği gibi gitmiyor.

Deniz büyüme ve bir erkek olma sürecinden geçerken, kendin olmanın ve duygularının önemini keşfediyor.

Erkekler Ağlar, bir çocuğun kalıpların dışındaki özgün karakterini kucaklayan eğlenceli bir büyüme hikâyesi.

Joan Turu kimdir?

Joan Turu Sánchez, 1984 yılında İspanya Sant Just Desvern’de doğdu. Manresa sanat okulunda illüstrasyon eğitimi aldı ve aynı zamanda öğretmenlik yaptı. Eserlerinde toplumsal normları eleştirel bir bakış açısıyla ele almaktadır.

Künye

Yayınevi: Doğan Çocuk
Kitap Adı: Erkekler Ağlar
Kitabın Orijinal Adı: Els Homes Plorem
Yazar: Joan Turu
Çizer: Joan Turu
Çevirmen: Zeynep Şen
Orijinal Dil: Katalanca
Dizi: Çocuk Edebiyatı
Tür: Resimli Hikâye
Yaş Sınırı: 3+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 36 sayfa
Ebat: 19.5 x 27.5 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Erkekler Ağlar – Joan Turu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products