Duygusal Şantaj – Susan Forward

Webmaster

Dünyaca ünlü terapist ve New York Times’ın en çok satan yazarı Susan Forward’ın kaleme aldığı ve Kaan İhsan Aksoy’un dilimize kazandırdığı Duygusal Şantaj Beyaz Baykuş Yayınlarından çıktı.

 

Düzenleyen : Aslı Sabuncu / [email protected]

Sitede Yayınlanma Tarihi: 25 Ağustos 2022
Kategoriler:

İnceleme

“Duygusal şantaj, bize yakın olan kişilerin, istediklerini yapmazsak bizi cezalandırmakla doğrudan veya dolaylı olarak tehdit ettikleri güçlü bir manipülasyon biçimidir. Her türlü şantajın kalbinde, farklı şekillerde ifade edilebilecek temel bir tehdit vardır: Eğer benim istediğim gibi davranmazsan, acı çekersin.”

Yaşamınızda, onun istediği gibi davrandığınız takdirde sizi samimiyetle sarıp sarmalayan fakat aksi bir durumda istediğini elde etmek için sizi tehdit eden ya da suçluluk duygusunun ve vicdan azabının altında ezilmeye iten insanlar varsa bu kitap tam size göre!

New York Times çok satan yazarı ve dünyaca ünlü terapist Susan Forward’ın yazdığı, Kaan İhsan Aksoy’un dilimize çevirdiği Duygusal Şantaj Beyaz Baykuş Yayınlarından çıktı.

 Arka kapaktan

 Duygusal şantajla yapılan dansın sayısız şekli, adımı ve eşlikçisi vardır.

“Beni gerçekten sevseydin…”
“Senin için yaptıklarımdan sonra…”
“Nasıl bu kadar bencil olabiliyorsun ?”

Bu sözlerden herhangi biri size tanıdık geliyor mu? Bunların hepsi duygusal şantaj örnekleridir. Bize yakın olan insanların, istediklerini yapmadığımız için bizi cezalandırmakla tehdit ettikleri güçlü bir manipülasyon biçimidir. Duygusal şantajcılar, onlarla olan ilişkilerimize ne kadar değer verdiğimizi bilirler. Hassasiyetlerimiz ve en derin sırlarımızdan haberdardırlar. Onlar bizim ebeveynimiz, partnerlerimiz, patronlarımız, arkadaşlarımız ve sevgililerimizdir. Bizi ne kadar önemserlerse önemsesinler, bu özel bilgiyi istediklerini almak için kullanırlar: Bizim itaatimiz.

New York Times çok satan yazarı ve dünyaca ünlü terapist Susan Forward, Duygusal Şantaj kitabında manipülasyondan zarar görmüş ilişkilerin anatomisini sunuyor. Sizi duygusal şantajın cüretkâr dansına zorlayan kışkırtma noktalarını ve zorbalığın karmaşık dinamiklerini incelikle tanımlayarak, şantajcınızı nasıl silahsızlandıracağınızı ve cephaneliğinizi nasıl güçlendireceğinizi anlatıyor. Varlığınızın özünü, duygusal bütünlüğünüzü yeniden kazanmanız için hapsolduğunuz sisi aralıyor. Kontrol listeleri, uygulama senaryoları, şantaj döngüsünü temelden kıracak somut iletişim teknikleri ve güçlü stratejilerle eve dönüşün yollarını aydınlatıyor.

Susan Forward kimdir ?

Susan Forward (PhD), uluslararası üne sahip terapist, öğretim görevlisi ve yazardır. New York Times’ın en çok satan yazarı olarak kitapları on beşten fazla dile çevrildi. Yirmi yılı aşkın özel muayenehanesine ek olarak, Güney Kaliforniya’daki birçok tıbbi ve psikiyatri tesisinde grup terapisti, eğitmen ve danışman olarak hizmet verdi. Medyada konuk olarak en çok aranan uzmanlardan olan Forward altı yıl boyunca ABC talk radyosunda günlük ulusal çağrı radyo programına ev sahipliği yaptı.

Künye
Yayınevi: Beyaz Baykuş Yayınları
Eser Adı : Duygusal Şantaj
Eser Alt Başlığı: Hayatınızdaki İnsanlar Sizi Maniple Etmek İçin Korku, Yükümlülük ve Suçluluk Duygusunu Kullanırsa
Kitabın Orijinal Adı: Emotional Blackmail: When the People in Your Life Use Fear, Obligation and Guilt to Manipulate You
Yazar: Susan Forward (Phd) – Donna Frazier
Çevirmen: Kaan İhsan Aksoy
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Psikoloji
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 336
Ebat: 13,50 x 21

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Duygusal Şantaj – Susan Forward”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products