Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri – Natasha Daniels

Yayınevi:

Düzenleyen: Anıl İlkay Bozkurt

Begüm Saracel

Natasha Daniels’ın kaleme aldığı, Doç. Dr. Esra Eret’in Türkçeye çevirdiği, canlı illüstrasyonlarla egzersizleri birleştiren, eğlendirirken öğreten Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri Buzdağı Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 20 Mayıs 2023
Kategoriler:

İnceleme

“Beni oyunlarına almıyorlar, yalnız kalıyorum!”

“Konuşma sırası bana geldiğinde çok heyecanlanıyorum, söyleyeceklerimi unutuyorum!”

“Ufuk bugün farklı görünüyordu; sordum, anlatmadı; ona nasıl yardımcı olabilirim?

Çocuklar; emekleyerek yürümeyi, kelimeleri birleştirerek okumayı, rakamları yan yana getirerek matematiği öğrendiği gibi sosyal becerileri de öğrenebilir mi? Yanıt evet; sosyal hayatta başarının ve mutluluğun anahtarı olan sosyal beceriler öğrenilebilir, geliştirilebilir. Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri; sosyal yetenekleri görseller, soru- cevaplar ve uygulamalarla süper güçlere dönüştürüyor. Bu kitap, aynı zamanda ebeveynler ve öğretmenler için kılavuz niteliğinde.

Arka kapaktan

Arkadaş edinmek ve arkadaşlığı sürdürmek için yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir? Beden dili ipuçlarını nasıl çözebilirsin? Bir sohbeti devam ettirmenin en iyi yolu nedir? Tıpkı çarpım tablosunu bilmek gibi sosyal beceriler de doğuştan gelmez; her çocuğun bunları öğrenmesi gerekir. Neyse ki bu kitap 50 harika aktivite ile sosyal becerilerde ustalaşmayı süper eğlenceli hâle getiriyor.

Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri, çocuklara evde, okulda ve diğer yerlerde karşılaştıkları sosyal durumlarla başarılı bir şekilde başa çıkma konusunda güven verir. Sohbeti devam ettirmekten uzlaşmayı öğrenmeye ve iyi sofra adabını uygulamaya kadar bu ilgi çekici aktiviteler, çocukların sosyal beceri süper güçlerini geliştirmelerine ve kullanmalarına yardımcı olur.

İYİ BİR İZLENİM BIRAK – Çocuklar; akranları ve yetişkinlerle iletişim kurmak, beden dilini kullanmak ve yorumlamak, sosyal ipuçlarını okumak ve daha fazlası gibi günlük sosyal durumlarla nasıl başa çıkacaklarını öğrenecekler.

50 İNTERAKTİF AKTİVİTE – Oyunlar, boşluk doldurmalar ve diğer egzersizler çocukları hem eğitir hem eğlendirir.

GERÇEK SENARYOLAR – Zorbalık ve sosyal medya kullanımı gibi günümüz konularını da içerir.

Profesyonel görüşler

“Natasha’nın birçok yeteneğinden biri de çocuklarla aynı dili konuşmasıdır. Dostane, kolay anlaşılır bir üslubu var; motive ediyor ve cesaretlendiriyor, normalleştiriyor ve eğitiyor. Çocuklar için Sosyal Beceri Etkinlikleri, farklı yetenek ve geçmişe sahip çocukların evde, okulda ve topluluk içinde karşılaştıkları zorlu sosyal durumları kapsamlı bir şekilde ele alıyor. Sayfalardan yansıyan yakın ilgi ve her yaşa hitap eden neşeli resimler çocuklara iyi hissettirecek. Bu, aileler ve tüm terapistler için mükemmel bir kaynak.” — Yael Clark, Eğitim ve Gelişim Psikoloğu, Amazon

“Bu kitabın varlığı beni heyecanlandırıyor. Özel muayenehanede çalışan bir klinik psikolog olarak sosyal becerileri öğrenmek ve uygulamak için yardıma ihtiyacı olan çocuklarla sık sık karşılaşıyorum. Bu kitabı seviyorum çünkü ailelere terapi dışında kendi başlarına pratik yapmaları için bir araç vermemi sağlıyor. Çocuklar ve ebeveynler için canlı, ilgi çekici ve etkili uygulamalarla dolu. Sosyal beceriler, bir çocuğun hayatının genellikle gözden kaçan bir parçasıdır. Natasha, en önemli alanlardaki sosyal beceri eksikliklerini gidermek için çeşitli teknikleri güzel bir şekilde bütünleştiriyor. Bu aktiviteler, ebeveynlerin, çocuklarının sosyal yeterliliğine göre nasıl daha iyi etkileşim kuracaklarını öğrenmeleri için harika yollardır. Çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler için OLMAZSA OLMAZLAR arasındadır.” — Dr. Allison Solomon, Psy.D., PC, Anksiyete ve OKB Sanal Merkez Direktörü, Amazon

“Çocuğunuz arkadaş edinmekte zorlanıyorsa, sosyal ipuçlarını yanlış okuyorsa veya dinlemekte ve sohbet etmekte sorun yaşıyorsa, Çocuklar için Sosyal Beceri Etkinlikleri’nin bir kopyasını bugün alın! Natasha Daniels, çocukların bağ kurabileceği eğlenceli, etkileşimli egzersizlerden oluşan bir kitap yarattı. En önemlisi, bu kitap çocukların zorluklarını normalleştiriyor ve önemli sosyal beceriler geliştirmelerine yardımcı olurken duygularını dikkate alıyor.” — Sharon Martin, LCSW, Psikoterapist ve The CBT Workbook for Perfectionism kitabının yazarı, Amazon

Natasha Daniels kimdir?

Natasha Daniels, yirmi yılı aşkın bir süredir kaygı ve OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) terapisti olarak çalışmalarını sürdürüyor. Klinik uzmanlık bilgisini, üç çocuğuyla deneyimlediği hayat tecrübesiyle birleştiren Daniels Anxiety Sucks! A Teen Survival Guide ve How to Parent Your Anxious Toddler kitaplarının yazarıdır. AT Parenting Survival web sitesinin yaratıcısı, AT Parenting Survival Podcast programının ve Ask the Child Therapist adlı Youtube kanalının sunucusudur.

Künye

Yayınevi: Buzdağı Yayınevi
Kitap Adı: Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri
Kitabın Orijinal Adı: Social Skills Activities for Kids
Yazar: Natasha Daniels
Çevirmen: Esra Eret
Orijinal Dil: İngilizce
Türü: Çocuk gelişimi kitabı
Yaş: 7- 12 yaş
Basım tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 152 sayfa
Ebat: 16 x 24 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri – Natasha Daniels”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products