Ben ve Duygularım – Vanessa Green Allen

Yayınevi:

Düzenleyen: Begüm Kurgan

Begüm Saracel

Vanessa Green Allen’in, çocuklara güçlü duygularla karşılaştıklarında ne yapacaklarını öğretmek adına kaleme aldığı rehber niteliğindeki Ben ve Duygularım, Buzdağı Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 13 Mayıs 2023
Kategoriler:

İnceleme

Çocuklar duyguları zamanla öğrenirler ve onları öğrendiklerinde bir de onlarla nasıl baş edeceklerini öğrenmeleri gerekir. Vanessa Green Allen’in kaleme aldığı Ben ve Duygularım, teori ve uygulama tekniğiyle hem çocuklara hem de yetişkinlere duyguları anlama ve onlarla ne yapacaklarını göstermeyi öğreten rehber niteliğinde eşsiz bir kitap.

Çocuklar; öfke, kıskançlık, heyecan, korku, üzüntü gibi etkisi güçlü duygularla karşılaştıklarında ne yapacaklarını, nasıl tepki vereceklerini bilmeyebilirler. Bazen bu duyguları hissetmenin sorun olduğunu sanırlar bazen de dışa vurulmaması gerektiğini düşünerek içlerine atarlar. İşte bu kitap, çocuklara bu duyguların nefes almak kadar normal olduğunu ve duygularını içeride tutmak yerine onlar hakkında konuşarak sağlıklı şekilde dışa vurmaları gerektiğini anlatıyor ve de öğretiyor.

Arka kapaktan

Bazen öfke, kıskançlık veya heyecan gibi duygular, çocuklara içlerinde tutamayacakları kadar güçlü gelebilir. Ben ve Duygularım, çocuklara bu güçlü duygulara sahip olmanın sorun olmadığını ve bu güçlü duyguları nasıl sakinleştirebileceklerini öğretmek için burada! Böylelikle patlamaya hazırmış gibi hissetmeyecekler.

Bu kitap; derin nefes alarak, kendi kendilerine olumlu şeyler söyleyerek, duygularını içeride tutmak yerine duyguları hakkında konuşarak ve daha fazlasını yaparak çocukların kontrolü elinde tutmalarını sağlayacak. Üzüntü, endişe ve hatta korku gibi zor olanlar da dâhil olmak üzere her türlü duyguyla baş etmeyi öğrenecekler. Böylece bir daha bu tür güçlü duygularla karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilecekler.

HERKESİN DUYGULARI VARDIR. Çocuklar kendi duygularını ve hislerini anladıklarında arkadaşlarının ve ailelerinin duygularını da anlarlar.

YARDIMCI OLACAK FİKİRLER. Bu kitap çocuklara duygularını kontrol etmede yardımcı olacak tavsiyelerle dolu. Çocuklar egzersizleri deneyip hangisinin kendileri için en uygun olduğunu bulabilirler.

Vanessa Green Allen kimdir?

Yazar Vanessa Green Allen, eğitimini Kuzey Karolina Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde tamamlamış ve yüksek lisans derecesini almıştır. Daha önce ilkokul öğretmeni olarak çalışmış olan Allen 2009’dan beri sertifikalı rehber öğretmen olarak görev yapmaktadır. SavvySchoolCounselor internet sitesinin kurucusu olan yazar, sitede dünyanın her tarafından rehber öğretmenlerle düşüncelerini ve kaynaklarını paylaşmaktadır.

Künye

Yayınevi: Buzdağı Yayınevi
Kitap Adı: Ben ve Duygularım: Çocukların Kendilerini Anlamaları ve İfade Etmeleri İçin Bir Rehber
Kitabın Orijinal Adı: Me and My Feelings: A Kids’ Guide to Understanding and Expressing
Yazar: Vanessa Green Allen
Çevirmen: Esra Eret
Orijinal Dili : İngilizce
Dizi: Kurgu Dışı
Türü: Çoçuk Gelişimi – Çoçuk Eğitimi
Yaş Sınırı: 7-12 Yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 112 sayfa
Ebat: 16 x 24 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Ben ve Duygularım – Vanessa Green Allen”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products