Bahçe Sokak, 10 Numara – Felicita Sala

Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Begüm Saracel

Felicita Sala’nın yazıp resimlediği Bahçe Sokak, 10 Numara; aynı apartmanda yaşayan farklı kültürlere ait insanların mutfaklarından yayılan nefis kokular eşliğinde gastronominin, dünyanın farklı yerlerinden insanları nasıl birleştirdiğini anlatan hikâye, Yayomi Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

İştah açıcı bir hikâye…

Herkes kendi sandalyesini alıp gelsin: Bir apartmanın dünyanın farklı yerlerinden yemekler pişiren sakinlerinin sofrasına, hikâyesine misafir oluyoruz. Bu apartmandaki her daire kendi kültürünün en özel yemeklerini pişiriyor.

Bahçe Sokak, 10 Numara; içerisinde çocuğunuzla birlikte deneyebileceğiniz birbirinden farklı ve lezzetli 15 tarifin yer aldığı kitap, aynı zamanda bu tarifler ekseninde çocuklarınıza farklı kültürleri ve çeşitliliği, bir arada olmayı, paylaşmayı anlatırken mutfakta vakit geçirmeyi seven büyük küçük herkesi de tezgâh başına çağırıyor.

Herkesi tek bir sofra etrafında toplayan bu iştah açıcı hikâyenin içindeki tariflerden bazıları ise şöyle: Guacamole, Hindistan Cevizi Sütlü Dahl, Çilekli Crumble, Salmorejo, Siyah Fasulye Çorbası, Sole Meuniere, Oyako Don, Baba Ganoush…

Kitap için ne dediler?

‘’Çocuklar -aslında herkes- için harika bir tarif kitabı. Bir apartmanın dünyanın farklı köşelerinden yemekler pişiren sakinlerinin hikâyesi anlatılıyor. Tek kelimeyle sevimli.’’ – Yotam Ottolenghi

Felicita Sala kimdir?

Felicita Sala Roma’da doğdu. University of Western Australia’dan Felsefe Onur Derecesi ile mezun oldu. 2007’de İtalya’ya döndü ve illüstrasyon eğitimi alıp resimli kitaplar yapmaya başladı. She Made a Monster kitabı New York Times tarafından 2018’in en iyi 10 resimli kitabı arasında seçildi ve kendi yazdığı Lunch at 10 Pomegranate Street adlı kitabı 10’dan fazla dile çevrildi. 2020’de En İyi İllüstratör dalında Andersen Ödülü’nü kazandı. Ailesiyle birlikte Roma’da yaşıyor.

Künye

Yayınevi: Yayomi Kitap
Kitap Adı: Bahçe Sokak, 10 Numara
Kitabın Orijinal Adı: Au 10, Rue Des Jardins
Yazar: Felicita Sala
Çevirmen: G. Gülce Karagöz
Orijinal Dil: İspanyolca
Dizi: Çocuk Edebiyatı
Tür: Öykü
Yaş Sınırı: 3+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 40 sayfa
Ebat: 21,5 x 29,7 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Bahçe Sokak, 10 Numara – Felicita Sala”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products