Amazon – Dünyanın En Amansız Satıcısı Ticareti Nasıl Değiştiriyor?

Yazan: Miya Knights – Natalie Berg

Düzenleyen: Burcu Gebeş

Dünyanın önde gelen e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon’un pazarlama stratejilerinin anlatıldığı kitap, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 14 Haziran 2024

Orjinal Adı: Amazon 2nd Edition

Orjinal Dili: İngilizce

Türü: Pazarlama, iş yönetim

Yayın Tarihi: Nisan 2024

Sayfa Sayısı: 304

Çevirmen: Mehmet Murat Kemaloğlu

Ebat: 15,5 x 23

İnceleme

Dünyanın önde gelen e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon’un pazarlama stratejilerinin anlatıldığı kitap, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Özellikle son dönemlerde pek çok zorlukla karşı karşıya kalan perakende sektörü ve perakendeciler hayatta kalabilmek için hem iş modellerini hem de müşteri odaklı stratejilerini değiştiriyor. Güncellenmiş bu baskıda, Amazon’un alışveriş alışkanlıklarını nasıl kökten değiştirdiği, şirketin korona virüs pandemisine verdiği tepki, fiziki ve dijital perakendenin birbirine yakınlaşması, e-ticaret ekonomisi ve sürdürülebilirlik konusu aktarılıyor.

Sektörün ileri gelen perakende analizcileri tarafından yazılan kitap, şirketin bir numaraya doğru görülmemiş yükselişinden çıkarılacak dersleri ve başarısının sırrını keşfetmek isteyenler için ayrıntılı bir kaynak sunuyor.

Arka Kapaktan Alıntı

Berg ve Knights, Amazon’un işletme stratejilerinin derinlerine dalıyor ve rakiplerin Amazon’la birlikte var olabilmesi için ne yapması gerektiğine dair bolca tavsiye veriyor.
Sucharita Kodali, Forrester Research Başkan Yardımcısı ve Baş Analisti

Bu kitap, Amazon’un bir rakip olduğunu düşünen herkes için başucu kitabıdır. Okuyun ve öğrenin.
Clive Humby OBE, Dunnhumby Kurucu Ortağı ve Tesco Clubcard’ın Baş Mimarı

Natalie Berg Kimdir?

Natalie Berg, bir perakende analizcisidir. Perakende stratejisi ve gelecek trendler üzerine uzmanlaşmış bir danışmanlık firması da bulunmaktadır. Aynı zamanda NBK Retail’in kurucusudur. Yirmi yıldır perakende sektörünü şekillendiren trendlerle ilgili bilgiler veren Berg, Londra’da yaşamaktadır. Ayrıca bazı radyo ve televizyonlarda düzenli olarak yorumlar yapmaktadır. Perakende alanındaki görüşlerine FT, New York Times, Forbes ve BBC gibi yayın organlarında yer verilmiştir.

Miya Knights Kimdir?

Poq Commerce’de küresel içerik stratejisti olan Miya Knights, aynı zamanda teknolojinin perakende alanında kullanımı hakkında analizler yapmaktadır. Diğer yandan uzun yıllar gazeteci ve editör olarak çalışan Knights, Retail Technology dergisinin hem sahibi hem yayıncısıdır. BBC, Channel 4 ve Euronews gibi medya organlarında sık sık görüşlerini aktarmakta, sektörel etkinliklerde moderatör ve konuşmacı olarak görev almaktadır.

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.

Künye

Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Kitap Adı: Amazon – Dünyanın En Amansız Satıcısı Ticareti Nasıl Değiştiriyor?

Yazar: Miya Knights – Natalie Berg

Çevirmen: Mehmet Murat Kemaloğlu

Orijinal Adı: Amazon 2nd Edition

Türü: Pazarlama, iş yönetim

Yayın Tarihi: Nisan 2024

Sayfa Sayısı: 304

Ölçü: 15,5 x 23

 

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Amazon – Dünyanın En Amansız Satıcısı Ticareti Nasıl Değiştiriyor?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir