Alzheimer Bizim Eve Uğradığında – Emel Kalınkılıç

Düzenleyen: İmre Polat

Başak Bingüler

Uzm. Psk. Emel Kalınkılıç tarafından kaleme alınan ve Nobel Akademik Yayıncılık etiketiyle yayımlanan, çağımızın önemli sağlık sorunlarından biri olan Alzheimer’ın hastalık-hasta-bakım veren gibi bütün yönleriyle ele alındığı Alzheimer Bizim Eve Uğradığında raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 21 Kasım 2022
Kategoriler:

İnceleme

Alzheimer ile yaşama konusunda psikolojik bir yaşam rehberi olan bu kitap, Alzheimer ve diğer demans türlerine sahip hastalara bakım veren kişilere yardım etmeyi amaçlıyor.

Bu konuda yazılmış diğer kitaplardan farklı olarak konuya aile tarafından bakıyor. Hasta kadar hastanın aile üyelerine; eşlere, çocuklara, torunlara ve onların hayatındaki değişimlere dikkati çekiyor. Bir Alzheimer hastası ile yaşamanın zorluklarını gözler önüne sererken aynı zamanda karşılaşılan güçlükler için de pratik çözüm yolları sunuyor.

Bu alanda uzmanlık yapmış ve uzun süreler klinik çalışmalar yürütmüş deneyimli bir psikoloğun elinden çıkan bu kitap, gerek teorik bilgilerle gerek pratik uygulamalarla ailelerin önemli ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Alzheimerin nasıl bir hastalık olduğundan başlayarak nasıl ilerlediğine, bu süreçte aileyi nelerin beklediğinden sık karşılaşılan problemlerin nasıl çözümleneceğine, bilişsel yetileri korumak için hangi aktivitelerin yapılacağından çocukların bu süreçten nasıl etkileneceğine kadar birçok yararlı bilgiyi bulacağınız bu kitap, alanda gitgide artan çok önemli bir ihtiyaca cevap sunuyor.

Emel Kalınkılıç Kimdir?

Elveda Hastalıklar ve Pratik Enerji Teknikleri kitaplarının da yazarı olan Emel Kalınkılıç, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Bilişsel Nöropsikoloji uzmanlığını Hacettepe Üniversitesi’nden, Aile ve Evlilik Terapisi uzmanlığını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden aldı. Daha sonra mesleki yönelimini Sağlık Psikolojisi ve Enerji Psikolojisi alanlarına çevirdi, çalışma ve eğitimine bu doğrultuda devam etti. Touch for Health ve Beden Psikoterapisi eğitimlerini aldı.

Künye
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
Kitap Adı: Alzheimer Bizim Eve Uğradığında
Yazar: Uzm. Psk. D. Emel Kalınkılıç
Tür: Sağlık
Basım Tarihi: Eylül 2022
Sayfa Sayısı: 330 sayfa
Ebat: 16 x 23,5 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Alzheimer Bizim Eve Uğradığında – Emel Kalınkılıç”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products