20 Dakikada Zaman Yönetimi – Harvard Business Review Press

Yayınevi:

Düzenleyen: Anıl İlkay Bozkurt

Begüm Saracel

Harvard Business Review tarafından hazırlanan kolayca hayata geçirilebilecek pratik bilgiler içeren ve iş insanlarının zamansızlık sorununa deneyimlenmiş çözüm önerileri sunan 20 Dakikada Zaman Yönetimi Optimist Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2023
Kategoriler:

İnceleme

Yirmi dört saat bana yetmiyor dediğinizi duyar gibiyim. Zaman çok hızlı akıyor ve hepimiz hayatın temposu içinde sürekli koşturup bir şeylere yetişmeye çalışıyoruz. Yoğun iş programları, toplantılar, takvime bağlı projeler ve sunumlar, yapılması gereken günlük işler birbirini kovalıyor ve gün stres içinde geçiyor.

20 Dakikada Zaman Yönetimi kitabını okumak içinse kısa bir süre yeterli. Üstelik başarısı test edilmiş önerileri hayata geçirmek için özel bir yetenek de gerekmiyor. Zamanı doğru kullanmak geliştirilebilir bir beceri, sadece disiplin sahibi olmak yeterli.

İşte, Harvard Business Review tarafından hazırlanan 20 Dakikada Serisi’nin ilk kitabı 20 Dakikada Zaman Yönetimi,

  • Zamanınızı ne ölçüde verimli olarak değerlendirdiğinizi ölçme, zamanınızı çalan gizli etkenleri ortaya çıkarma,
  • Hedeflerinizi netleştirip buna uygun ilerleyebilme,
  • Zamanı önceliklendirdiğiniz iş ve hedeflerinize göre programlayabilme ve
  • Yapmanız gerekenlerin önündeki engelleri tespit edip aşma konularına yönelik uygulanabilecek pratik bilgiler sunuyor.

Hangi adımlar zamanı doğru yönetmenizi sağlar?

Kitaptaki bölüm başlıkları aşağıdaki gibi sıralanıyor. Kitap, zamanınızı neden doğru kullanmanız gerektiğini öğreterek okurlarını bir yola çıkartıyor ve mevcut durumu tespit ederek yapılan planlama ışığında hedefe yürütüyor.

  • Zamanı neden yönetmeliyiz?
  • Kendinizi değerlendirin
  • Plan yapın
  • Planın hayata geçirilmesi: sınırlı süre tekniği
  • Yoldan sapmayın
  • Kendinizi gözden geçirin

20 Dakikada Zaman Yönetimi’ndeki bu başlıklar zamanın bilinçli bir şekilde kontrol edilmeye başlanmasıyla hayattaki endişelerin kaybolması ve stres düzeyinin azalması konusunda okurlarına yardım ediyor.

20 Dakikada Zaman Yönetimi’ni okuyanlar ne diyor?

“Bu kitap, işlerin kısa sürede nasıl yapılacağı konusunda, zaman yönetiminin büyüsü sayesinde çok iyi bir duruş noktası verecektir.” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

“Elbette, bu kitap her şeyi kapsamaz, 88 sayfa ancak güzel bir özet ve zaman yönetimi etrafındaki temel kilit noktaların listesini sunuyor. Eğitmenim; farklı birimlerde çalışan ekiplerden zaman yönetimi konusunda eğitim talebi geldiğinde, bu kitap harika bir kaynak. Kişinin zamanını kontrol modeli, önceliklerini belirleme ve boşlukları yönetme biçimi çok etkili bir yaklaşımdır. Güzel, hızlı bir genel bakış ve zamansız referans.” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

“Harika bir hızlı okuma. Burada yeni bir şey yok ama gerçekten iyi bir tazelenme ve motivasyon.” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

“İş dünyasındaki herkes için gerekli, özellikle her şeyi halletmek için mücadele ediyorsanız. Bu kitapla birlikte, delegasyon ve proje yönetimi üzerine çalışmanız gerekiyor.” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

Harvard Business Review Press hakkında

Harvard Business Review Press, Harvard Üniversitesi’nin yan kuruluşu Harvard Business Publishing’in alt kolu olarak faaliyet gösteriyor. Harvard Business Publishing çalışmalarını üç gruba yönelik olarak sürdürüyor: Yüksek Öğrenim, Kurumsal Öğrenim ve Harvard Business Review Grubu.

Harvard Business Review Press kendisini iş dünyasındaki en büyük fikirlerin üreticisi ve şekillendiricisi olarak tanımlıyor. Dünya çapında marka bilinirliğine sahip birinci sınıf iş kitabı yayıncısı olan kuruluş tarafından yayımlanan kitaplar kırk altı dilde okunuyor.

HBR Press web sitesinde profil tanımını “Kitap yayımlamak ile yetinmiyoruz, yeni fikirler ortaya koyuyoruz. Birinci sınıf bir medya şirketinin parçası olarak HBR Press, her kitap için özel, yüksek etkili bir yayın planı oluşturup uyguluyor. Küresel erişimimiz, sunduğumuz fikirlerin iş dünyasında en önemli paylaşımların parçası olmasını sağlıyor. Yayıncı ve yazar arasındaki HBR’nin benzersiz yeteneklerinden yararlanan derin bir ortaklığın ürünü olarak; kitaplar, dergi ve dijital makaleler, videolar, sesli kitaplar ve e-kitaplar bulunuyor,” şeklinde yapıyor.

HBR Press tarafından hazırlanan yayınlar; yönetim, liderlik, inovasyon, duygusal zekâ, dijital dönüşüm, yapay zeka temalı, dünya çapında etki uyandıran kitapları okura sunma hedefinde olan Optimist Kitap tarafından Türkçeye kazandırılıyor.

Künye

Yayınevi: Optimist Kitap
Kitap Adı:  20 Dakikada Zaman Yönetimi
Kitabın Orijinal Adı: Managing Time
Yazar: Harvard Business Review
Çevirmen: Taner Gezer
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu Dışı
Türü: İş kitabı, Kişisel Gelişim
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 88 sayfa
Ebat: 12,5 x 17,7 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “20 Dakikada Zaman Yönetimi – Harvard Business Review Press”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products