Her Şeyi Gördüm

Yazan: Irmak Zileli

Düzenleyen: Zeynep Ceren Burak

Editör: Müren Beykan

Bizi sürükleyici bir maceraya davet eden ödüllü yazar Irmak Zileli’nin üçüncü gençlik romanı Her Şeyi Gördüm Günışığı Kitaplığı etiketi ile raflardaki yerini aldı.  

Sitede Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2024

Türü: Gençlik Romanı

Yayın Tarihi: 07.05.2024

Editör: Müren Beykan

Sayfa Sayısı: 168

Ebat: 12 * 18

İnceleme

Bizi sürükleyici bir maceraya davet eden ödüllü yazar Irmak Zileli’nin üçüncü gençlik romanı Her Şeyi Gördüm Günışığı Kitaplığı etiketi ile raflardaki yerini aldı.  

Birbirlerine en kolay hasar verebildikleri yaşlarda olan liseli beş arkadaşın suç ortaklığı ve gizli bir tanığın etrafında şekillenen olaylarda ilerleyen Her Şeyi Gördüm, vicdan ve masumiyet üzerine düşündüren gizemli bir tanıklık hikayesi.  Öğrenci ve velilere gönderilen e-postalar bir anda okulun gündemi olur ve okulun köpeği Tarçın’ın ani kaybının önüne geçer. Okulun köpeği Tarçın’a ne olmuştu? Beş kişinin bildiği sır olur muydu? Peki bir de gizli bir tanık varsa gerçekler er geç ortaya çıkmaz mıydı?

Son sayfasına kadar heyecan vadeden kitabın cevabını aradığı soru ise şu: Suçu görüp susanlar da suç ortağı mı olurlar?

Arka Kapaktan

Gece yarısı gizlice okulun bahçesine sızan beş öğrencinin amacı, kuralları yıkmak, çılgın bir macera yaşamaktı. Ama tam tersi oldu. Arka bahçedeki kuyunun kapağını kaldırıp karanlığa seslenme oyunu, okulun emektar köpeği Tarçın’ı bir anda yaşamdan kopardı. Beş genç, iç hesaplaşmalarıyla birlikte derin bir sessizliğe bürünürken, her şeyi gördüğünü iddia eden gizemli bir tanığın yazdığı e-posta mesajları okulu karıştırdı. Eğitimciler de, veliler de telaş içindeydi…

Irmak Zileli kimdir?

1978’de İstanbul’da doğan Zileli, sosyal antropoloji öğrenimi gördü. Televizyon ve dergilerde muhabirlik yaptı. Kurucularından olduğu Roman Kahramanları dergisinin yayın yönetmenliğini üstlendi. Remzi Kitap Gazetesi’nin yayın yönetmenliğini yürüttü ve “Devrik Cümle” adlı köşesinde yazılar biriktirdi. Geçmişte Cumhuriyet Bayramı’nın nasıl kutlandığını araştırdığı Bayram Çocukları (2004) ve Halit Refiğ’le söyleşisini içeren Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim (2009) adlı kitaplarının ardından, bir çocuğun 1980 darbesi sonrasının zor koşullarındaki yaşamını anlattığı ilk romanı Eşik (2011), 2012 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı. Gözlerini Kaçırma’yı (2014) Gölgesinde (2017) adlı romanı izledi. Zileli’nin ON8 Blog’daki “Bozuk Saat” adlı köşesinde başlayan öykü yolculuğu, Bozuk Saat (2019) adıyla büyülü gerçekçi bir romana dönüştü. Son Bakış’la (2019) 2020 Duygu Asena Roman Ödülü’nü kazandı. Ahmet Mümtaz Taylan’la söyleşisi Ara Toplam, 2021’de okurla buluştu. Zileli, Köprü Kitaplar koleksiyonu için yazdığı, iki arkadaşın ağzından anlatılan gençlik romanı Arkadaşım İçin’in (2022) ardından, Bende Ölen Sensin (2022) romanını kaleme aldı. Yine gençler için yazdığı son romanı, Her Şeyi Gördüm (2024) Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlandı.

Etiketler: Tanıklık, İlk Gençlik Romanı, Zorbalık

 

Künye

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Kitap Adı: Her Şeyi Gördüm

Yazar: Irmak Zileli

Editör: Müren Beykan

Kategori: Gençlik Romanı

Basım Tarihi: 07 Mayıs 2024

Sayfa sayısı: 168

Ebat: 12×18

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.  

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Her Şeyi Gördüm”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir