Alain de Botton, 20 Aralık 1969 yılında İsviçre’de doğdu. Yahudi asıllı olan yazar on iki yaşına kadar Fransızca ve Almanca konuşarak büyüdüğü İsviçre’de yaşadı. Daha sonra İngilizcenin anadil olduğu bir okul olan Oxford’da The Dragon School’a gitti. Alain de Botton’un çocukluğu sıklıkla yatılı okullarda geçti ve bu yazarın utangaç ve çekinden bir yapısı olmasına neden oldu.

Cambridge Üniversitesinde Tarih okuyan Alain de Botton bu bölümü çift yıldızlı birincilik ile bitirdi. Daha sonra Londra’daki King’s College’de Felsefe alanında master yaptı. Londra’da yaşamaya devam edip aynı zamanda belgesel yapımcılığı da yapan Alain de Botton’un eserleri toplamda on altı dile çevrildi. Eserlerinin en belirgin özelliği, felsefenin günümüzde yaşamla olan ilişkisini vurgulayarak çeşitli çağdaş konuları ve temaları tartışmasıdır.

  • Aşk Dersleri – Alain de Botton

    Alain de Botton’un Sel Yayıncılık’tan çıkan Aşk Dersleri kitabını romantik bir aşk romanı sanıyorsanız yanılacaksınız çünkü eser tam olarak asla farkına bile varmadığınız bencil yanınızı bulup çıkaran ve sizi bununla yüzleştiren realist bir roman.