• Beynin Gece Hayatı

  Nörolog Guy Leschziner’in narkolepsiden gece terörüne, uyku apnesinden uyurgezerliğe ve  uyku sorunlarına dair pek çok ilginç vaka sunan kitabı  Beynin Gece Hayatı Metis Yayınları tarafından yayımlandı. Uzmanlık alanlarından biri de uyku bozuklukları olan Guy Leschziner, bu kitabında uykunun gizemli dünyasını keşfe çıkıyor. Gerçek klinik hikâyelerle dolu olan ve sıradan okuyucunun da anlayabileceği şekilde yazılan kitap ilginç ve bilgilendirici bir okuma sunuyor. 

 • 15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz

  İbrahim Babadağı, 15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz kitabında, teknik analizin yaygın olarak bilinenin aksine bir “geleceği tahminleme aracı” değil, risk yönetim aracı olduğunu açıklıyor. Epsilon Yayınları’ndan çıkan bu kitap, borsa meraklılarının teknik analiz konusundaki sorularını yanıtlayarak doğru zamanda doğru pozisyon almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

 • 100 Kesitle Cumhuriyet Türkiyesi’nin 100 Yılı

  100 Kesitle Cumhuriyet Türkiyesi’nin 100 Yılı, 77 araştırmacının kaleme aldığı ve Cumhuriyet Türkiyesi’nin yüz yılının “tarihsel karmaşıklığını kesitlerle tasvir eden” yazılardan oluşuyor.

 • Sazın Teli Koptu

  Sazın Teli Koptu, Zülfü Livaneli ile Erdal Öz’ün yıllara meydan okuyan dostluğunun doğrudan onların kalemlerinden çıkan, mektuplarla, söyleşilerle, yazılarla kurulmuş anlatısı.

 • Sayfa Sınırları İçinde: Yazmanın ve Okumanın Zevki Üzerine Sohbetler

  Çağdaş İtalyan edebiyatının dünyaca tanınan yazarı Elena Ferrante, Sayfa Sınırları İçinde: Yazmanın ve Okumanın Zevki Üzerine Sohbetler adlı eseriyle okurlarını yazınsal bir yolculuğa davet ediyor

 • Amazon – Dünyanın En Amansız Satıcısı Ticareti Nasıl Değiştiriyor?

  Dünyanın önde gelen e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon’un pazarlama stratejilerinin anlatıldığı kitap, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

 • Anlatının Krizi

  Anlatının Krizi kitabında, Byung Chul Han, modern bilgi toplumunda anlatıların nasıl bir krize girdiğini ve bu durumun toplumsal etkilerini keskin bir kavrayışla inceliyor. Ketebe Yayınları’ndan çıkan bu eser, anlatının şifa ve bağlayıcı gücünü nasıl kaybettiğini ve yerine dijital ekranların soğuk, ayrıştırıcı etkisini nasıl bıraktığını detaylandırıyor.