Bookinton

Hansel ve Gretel yollarını kaybetmemek için arkalarında ekmek kırıntıları bırakıyor, biz de Bookinton olarak onca yeni çıkan kitabın içinde kendinize bir yol çizmeniz için bir liste bırakıyoruz. İşte, karşınızda 23-28 Ocak haftasına ait yeni çıkan kitaplar listesi… 

Begüm Saracel

Bookinton editörleri olarak bu haftada sizler için farklı yayınevi etiketleriyle raflardaki yerlerini almış farklı türde yeni çıkan 5 kitap seçtik.

Kendinize bir okuma rotası çizmeniz için hazırladığımız yeni çıkanlar listemizde bu hafta; ödüllü bir yazardan “harika” bir romanın yanı sıra çalışma yaşamını yeniden şekillendirmenin ipuçlarını veren bir iş kitabı, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin sorularını aydınlatan bir kurgu dışı anlatı ve iki kültürün birleşmesiyle kurulan leziz bir sofrayla edilen sohbetlerin büyümesine neden olacak gastronomi alanında yazılmış 3 kurgu dışı kitap yer alıyor. Ayrıca çocuk okurlarımızı da unutmayarak onlara, sanata ve sanatçılara dair felsefi bir bakış açısı kazandırabilecek bir kitap da ekledik listemize.

Hadi o zaman, bıraktığımız izleri takip ederek bu haftanın yeni çıkan kitaplar listesine bir de birlikte göz atalım…

Harika Bir Hayat – Hikmet Hükümenoğlu (Can Yayınları)

2017 Attilâ İlhan Roman Ödüllü yazar Hikmet Hükümenoğlu, 2023 yılının başında “harika” bir romanla okurlarıyla buluşuyor. Harika Bir Hayat, okurlarına 1919 yılından başlayan ve ne zaman nerede sonlandığı bilinmeyen bir hayat hikâyesi sunuyor.  Can Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan kitabın ana karakteri Harika, her an yeni bir kimlikle okurların karşısına çıkarken arkasında bıraktığı izlerle gizemli ve macera dolu bir okuma sunuyor. Kimseye yakalanmadan kılıktan kılığa giren Harika’yı bakalım siz tanıyıp yakalayabilecek misiniz? Harika, sizin de hayatınızda sessizce dolaşmak için sabırsızlanıyor…

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Çalışma Yaşamını Yeniden Tasarlamak – Lynda Gratton (Optimist Kitap)

Hayatın birçok alanında değişim çanları çalarken iş hayatı bundan nasıl etkileniyor? Bu değişim rüzgarında varlıklarını korumak için hem işverenler hem de çalışanlar çalışma yaşamlarında ne gibi önlemler alıyor? Kurumlar geleceğin çalışanlarının çalışma koşullarını nasıl şekillendirmeyi planlıyor? Yeni şekillenen çalışma koşulları verimliliği artırıyor mu? İşte bu sorular ve bunlar gibi birçok soru, Lynda Gratton’ın kaleminden Optimist Kitap’tan Akbank’ın katkılarıyla çıkan Çalışma Yaşamını Yeniden Tasarlamak kitabında cevap buluyor. Siz de değişim rüzgarının  içinde kaybolmadan çalışma yaşamınızı yeniden şekillendirmek istiyorsanız Çalışma Yaşamını Yeniden Tasarlamak sizleri bekliyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Bebeğinizi Beklemeden Önce Sizi Neler Bekler – Heidi Murkoff (Epsilon Yayınevi)

Bebeğinizin olmasını istiyorsunuz ancak aklınızdaki soruların doğru cevaplarına nereden ulaşacağınızı bilmiyor musunuz? Epsilon etiketiyle çıkan Bebeğinizi Beklemeden Önce Sizi Neler Bekler, anne adaylarının ve hatta baba adaylarının da sürecin başlangıcından sonuna kadar akıllarına takılan her sorusuna sağlıklı ve güvenilir cevaplar sunuyor. Çoksatan hamilelik ve ebeveynlik kitaplarının yazarı Heidi Murkof, gebelik, doğum ve doğum sonrasına ilişkin tüm aşamalara dair çiftler için izlemeleri gereken bir yol haritası çiziyor. Rehber niteliğindeki bu kitap aklınızdaki soru işaretlerini temizleyerek size rahat bir hamilelik süreci geçirtmek için baş ucu kitabınız olmaya aday.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Rakı Şişesinde İtalyan Olsam – Elvan Uysal Bottoni (Yapı Kredi Yayınları)

İki kültür tek bir kitaba sığdı, ortaya lezzet ve muhabbet dolu bir sofra çıktı. Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Rakı Şişesinde İtalyan Olsam, rakısıyla İtalyan lezzetleri arasında tercih yapamayanlar için muhteşem bir kitap. Elvan Uysal Bottoni’nin reçeteleri ve Derya Turgut’un objektifinden çıkmış güzel fotoğraflar sizlere leziz tarifler sunarken birbirinden çok da farklı olmayan iki kültürün yoldaşlığını da gözler önüne sermeyi ihmal etmiyor. Eğer sizin de rakısından vazgeçemeyen bir İtalyan mutfağı seven arkadaş grubunuz varsa sofranızı kurmaya başlayın çünkü her an ziliniz çalabilir. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Sanatçılar ve Dünya – Brigitte Labbé (Günışığı Kitaplığı)

8-12 yaş aralığındaki çocukların sanata ve sanatçıya dair keyifli bir okuma yapabilecekleri, tüm dünyada modern bir klasik haline gelmiş Çıtır Çıtır Felsefe dizisinin 33. kitabı Sanatçılar ve Dünya, Günışığı Kitaplığı etiketiyle raflardaki yerini aldı. Brigitte Labbé tarafından kaleme alınan ve Jacques Azam’ın çizimleriyle renklenen kitap, çocuklara felsefi bir bakış açısıyla “Sanatçı kime denir?” sorusunun üzerine düşündürtüyor. Bir yandan da çocukları müzelerde, konser salonlarında ve galerilerde dolaştırarak onlarla dönemlerine damga vurmuş sanatçıları tanıştırıyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.