Her yeni çıkan kitap farklı bir dünyaya açılan başka bir kapı. Biz de Bookinton olarak her cumartesi günü sizinle paylaşmak için o kapıların anahtarlarını topluyoruz. 2-7 Ocak haftasına ait yeni çıkan kitaplar listemize göz atabilirsiniz.

Begüm Saracel

Eğer aklınıza “Yeni çıkan kitapları nereden takip edebilirim?” gibi bir soru takılıyorsa bu sorunuzu cevaplamak için biz Bookinton editörleri olarak yeni çıkan kitapları her an takipteyiz.

Her hafta cumartesi günü yayımlanmak üzere yeni çıkan farklı türdeki 5 kitabı sizler için derliyoruz. Sizlere geniş bir okuma yelpazesi sunmak için hem farklı türdeki hem de farklı yayınevlerinin etiketini taşıyan kitapları seçmeye özen göstererek sizlerin beğenisine sunuyoruz. 

Peki, bu haftanın yeni çıkanlar listesinden hangi kitapları seçtik? Hadi birlikte bir göz atalım…

Ebedi Mucize – Pearl S. Buck (Kafka Kitap)

Ödüllü bir yazardan roman türünde bir kitap okumak isteyenlere tesadüfle gelen bir eser. Nobel Edebiyat Ödüllü Pearl S. Buck’ın ölümünden çok kısa bir süre önce kaleme aldığı ve oğlu tarafından tesadüfi bir şekilde bulunan Ebedi Mucize, anlam ve amaç arayışı içindeki Randolph Colfax adındaki olağanüstü yetenekli genç bir adamın hayat hikâyesini konu alıyor. Kafka Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan Ebedi Mucize, okurlara varoluşsal mücadelenin keşfini yaşatırken kendi yaşamlarına da bir fener tutmalarını sağlıyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Zombili Mombili Roman – Aytül Akal (Tudem Yayın Grubu)

Çocuklar için yazılması istenen bir korku romanı üzerinden şekillenen 10 yaş ve üzeri çocuk okurlar için yazılmış modern bir korku romanı. Tudem Yayın Grubu etiketiyle okuruyla buluşan Zombili Mombili Roman’da, Aytül Akal’ın kalemiyle çocukların dolaştığı gizem ve gerilim dolu o labirent Başak İşbilir’in çizimleriyle hayat buluyor. Eğer siz de bir yandan korku labirentinde kaybolmak ve bir yandan da yazarlık serüvenine dâhil olmak istiyorsanız Zombili Mombili Roman, sürükleyici kurgusu ve çizimleriyle tam da çocuk okurların beklediği kitap olabilir. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Albert Einstein’a Göre Dünya – Brigitte Kernel (Redhouse Kidz)

Brigitte Kernel’in deha Albert Einstein’ın yaşam öyküsünden yola çıkarak kaleme aldığı Albert Einstein’a Göre Dünya, 8 yaş ve üzeri çocuklara ilham olmak için raflarda okurlarını bekliyor. Redhouse’tan çıkan ve Amélie Dufour tarafından resimlenen roman, çocuklara bir yandan okul yaşamı, nesiller arası iletişim, akran zorbalığı, hayvan sevgisi, matematik ve arkadaşlık gibi konularda öğretici bir okuma sunuyor bir yandan da kendi içlerindeki dehayı keşfetmeleri için cesaret veriyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın

Kral Testosteron – Cordelia Fine (İrene Kitap)

Basmakalıp düşünceleri ve değerleri yıkacak bir okuma sunan Kral Testosteron, toplumsal cinsiyet algılarına dair bir araştırma inceleme kitabı okumak isteyenler için İrene Kitap etiketiyle raflarda okurlarını bekliyor. Fine, konuyu birçok farklı perspektiften ele alıyor ve biyolojik farklılıkların, toplumsal cinsiyet rollerinin yarattığı eşitsizliği açıklamakta ve mazur göstermekte artık yeterli olmadığını savunuyor. Peki, siz bu düşünceye katılır mısınız? O “KRAL” gerçekten öldü mü?

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Radiant 3 – Tony Valente (Senpai Mangaevi)

Senpai etiketiyle çıkan ve manga severlerin merakla takip ettikleri Radiant serisinin üçüncü kitabı Radiant 3, manga okurlarını çizgi karakter Seth’in fantastik serüvenine ortak etmeye devam ediyor. Fransız çizgi roman yazarı ve çizeri Tony Valente’nin kalemiyle hayat bulan o fantastik dünyada bu sefer neler oluyor? Seth, bu sefer okurlarını nasıl maceraların peşinden sürüklüyor? Sırlar çözülüyor mu yoksa başka sırlarla işler daha mı çok karışıyor? 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.