Başak Bingüler

Başak Bingüler

1987 yılında İstanbul’da doğdum. 2004-2009 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı lisans ve Halkla İlişkiler yandal eğitimi aldım. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünü tamamladım. Kariyerime sektörel bir yayın grubunda sırasıyla Editör Yardımcısı, Editör ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak başladım. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen yerli üretici markalarında Kurumsal İletişim ve Pazarlama alanında üst düzey yönetici olarak görevler aldım. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Medya ve İletişim Sorumlusu olarak çalıştım.

İlk işim olan editörlükte kalan kalbim beni harekete geçirince Reklam ve Medya İlişkileri Müdürü olarak çalıştığım son işimden ayrıldım ve yayıncılık sektöründe görev almaya başladım.

Şimdilerde, kuruluş aşamasından beri yer aldığım Bookinton Kitap Platformu‘nda içerik editörlüğü yapmanın yanı sıra bağımsız olarak geliştirici editörlük, redaksiyon ve son okuma yapıyorum.

Severek çalıştığım kitaplardan basılanları web sitemden inceleyebilirsiniz: http://basakbinguler.com

Çalıştığım diğer dosyaların bir kısmı hala baskıda pişiyor. 🙂

  • Kültür Üniversitesi - Türk Dili ve Edebiyatı, Kültür Üniversitesi - Halkla İlişkiler, Anadolu Üniversitesi - Medya & İletişim
  • Geliştirici Editörlük, Redaksiyon, Son Okuma
  • Türkiye Yayıncılar Birliği - İleri Editörlük Atölyesi, Türkiye Yayıncılar Birliği - Düzeltmenlik Atölyesi, Selahattin Özpalabıyıklar Editörlük 101 Atölyesi, Selahattin Özpalabıyıklar Derin Editörlük Atölyesi, Ezgi Berk ile Çocuk Kitabı Yazma Atölyesi, Metaverse (DijitalNew World) Virtual / Augmented / Mixed Reality Training, 25m2 Akademi - Editörlük ve Yayıncılık Atölyesi
  • 2-5 Yıl
  • Redaktörlük, Düzeltmenlik, İçerik Üreticiliği, Editörlük

Kitap İncelemeleri

Yeni Çıkan Kitap Yazıları